17 października 2022

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla społeczności szkolnej. W naszej szkole uroczysta akademia odbyła się 13 października 2022 roku.

Podczas tej wspaniałej uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas dostojni goście:  ksiądz Artur Hejda – proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Białobrzegach, Pan Sylwester Korgul – Starosta Powiatu Białobrzeskiego, Pan Bartłomiej Kowalczyk – Wicestarosta Powiatu Białobrzeskiego, Pan Stanisław Kośla – Prezes Rejonowego PCK w Białobrzegach, Pani Agnieszka Fołtyn – Przewodnicząca Rady Rodziców,  Pani Wiesława Szostek – wieloletnia dyrektor szkoły, a  także emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, odśpiewania hymnu państwowego oraz powitania obecnych gości.

Pani Dyrektor Jolanta Babik w słowach skierowanych do uczestników uroczystości,  podkreśliła jak ważną rolę w kształtowaniu młodych ludzi odgrywają dorośli, zawłaszcza pedagodzy, dodając: „każdy młody człowiek jest jak pęd winorośli – czasem kruchy i bezradny, o który należy dbać i pielęgnować go”. Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom i pracownikom  szkoły za aktywną i twórczą pracę na rzecz uczniów oraz sprawne funkcjonowanie szkoły, natomiast organowi prowadzącemu szkołę za wsparcie w działaniach. Po wystąpieniu Pani Dyrektor uczniowie klas pierwszych technikum i szkoły branżowej I stopnia złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie, w sposób uroczysty, obowiązki przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego przekazał Krzysztof Cybulski z klasy IV TŻH nowemu przewodniczącemu Michałowi Wiatrakowi z klasy IV TLH. Zarząd Samorządu Uczniowskiego z rąk Pani Dyrektor otrzymał podziękowania.

Pan Sylwester Korgul – Starosta Powiatu Białobrzeskiego w słowach skierowanych do nauczycieli, pracowników oraz uczniów zwrócił uwagę na ważną rolę nauczycieli w życiu nas wszystkich, jak również podkreślił, że jest to bardzo wymagająca funkcja. Życzył wszystkim pracownikom satysfakcji z wykonywanej pracy oraz cierpliwości, natomiast uczniom rozpoczynającym naukę w naszej szkole wielu sukcesów.

Święto Edukacji narodowej jest okazją do tego, by uczniowie mogli docenić aktywną pracę nauczycieli. W naszej szkole taką formą jest coroczny plebiscyt „Stanisławy”, który w tym roku przebiegał pod hasłem kategorii muzycznych. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach.

1. DISCO wszyscy znają i słuchają muzyka – pani Jolanta Babik.
  2. HIP HOP rozpoczyna dzień tanecznym krokiem – pani Ania Budner.
  3. POP zawsze na topie- pani Marta Jaworska.
  4. ROCK nic i nikt go nie powstrzyma – pani Wioletta Ziemnicka.
  5. RAP zawsze zapodaje dobry temat – pan Paweł Drab.
  6. METAL mocne brzmienie dodaje energii – pani Agnieszka Zasławska.
  7. KLASYKA czysta przyjemność słuchania – pani Katarzyna Kot
  8. REGGAE inspiruje i zmusza do myślenia – pani Magdalena Wieczorek.

Gratulujemy zwycięzcom w tegorocznym plebiscycie.

Uświetnieniem tegorocznej uroczystości był program artystyczny przygotowany przez klasy maturalne i ich wychowawców. Serdecznym podziękowaniem od uczniów dla nauczycieli i pracowników, a  także zaproszonych gości były piękne słowa, w których wyrazili wdzięczność za pracę i trud. Dopełnieniem życzeń były kwiaty i muzyczny upominek.

Z okazji tego wyjątkowego święta życzymy wszystkim nauczycielom zdrowia, cierpliwości i nieustającej satysfakcji z wykonywanej pracy.