ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
The replica rolex Day-Date watches would have provided Jaime with a lot of information in a compact package, which would have matched with the majority of his wardrobe, and would have been a keen indicator of the kind of king that he would have surely liked to have been had he not met his demise last episode.

Dzień Edukacji Narodowej

17 października 2022

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla społeczności szkolnej. W naszej szkole uroczysta akademia odbyła się 13 października 2022 roku.

Podczas tej wspaniałej uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas dostojni goście:  ksiądz Artur Hejda – proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Białobrzegach, Pan Sylwester Korgul – Starosta Powiatu Białobrzeskiego, Pan Bartłomiej Kowalczyk – Wicestarosta Powiatu Białobrzeskiego, Pan Stanisław Kośla – Prezes Rejonowego PCK w Białobrzegach, Pani Agnieszka Fołtyn – Przewodnicząca Rady Rodziców,  Pani Wiesława Szostek – wieloletnia dyrektor szkoły, a  także emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, odśpiewania hymnu państwowego oraz powitania obecnych gości.

Pani Dyrektor Jolanta Babik w słowach skierowanych do uczestników uroczystości,  podkreśliła jak ważną rolę w kształtowaniu młodych ludzi odgrywają dorośli, zawłaszcza pedagodzy, dodając: „każdy młody człowiek jest jak pęd winorośli – czasem kruchy i bezradny, o który należy dbać i pielęgnować go”. Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom i pracownikom  szkoły za aktywną i twórczą pracę na rzecz uczniów oraz sprawne funkcjonowanie szkoły, natomiast organowi prowadzącemu szkołę za wsparcie w działaniach. Po wystąpieniu Pani Dyrektor uczniowie klas pierwszych technikum i szkoły branżowej I stopnia złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie, w sposób uroczysty, obowiązki przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego przekazał Krzysztof Cybulski z klasy IV TŻH nowemu przewodniczącemu Michałowi Wiatrakowi z klasy IV TLH. Zarząd Samorządu Uczniowskiego z rąk Pani Dyrektor otrzymał podziękowania.

Pan Sylwester Korgul – Starosta Powiatu Białobrzeskiego w słowach skierowanych do nauczycieli, pracowników oraz uczniów zwrócił uwagę na ważną rolę nauczycieli w życiu nas wszystkich, jak również podkreślił, że jest to bardzo wymagająca funkcja. Życzył wszystkim pracownikom satysfakcji z wykonywanej pracy oraz cierpliwości, natomiast uczniom rozpoczynającym naukę w naszej szkole wielu sukcesów. 

Święto Edukacji narodowej jest okazją do tego, by uczniowie mogli docenić aktywną pracę nauczycieli. W naszej szkole taką formą jest coroczny plebiscyt „Stanisławy”, który w tym roku przebiegał pod hasłem kategorii muzycznych. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach.

  1. DISCO wszyscy znają i słuchają muzyka – pani Jolanta Babik.
  2. HIP HOP rozpoczyna dzień tanecznym krokiem – pani Ania Budner.
  3. POP zawsze na topie- pani Marta Jaworska.
  4. ROCK nic i nikt go nie powstrzyma – pani Wioletta Ziemnicka.
  5. RAP zawsze zapodaje dobry temat – pan Paweł Drab.
  6. METAL mocne brzmienie dodaje energii – pani Agnieszka Zasławska.
  7. KLASYKA czysta przyjemność słuchania – pani Katarzyna Kot
  8. REGGAE inspiruje i zmusza do myślenia – pani Magdalena Wieczorek.

Gratulujemy zwycięzcom w tegorocznym plebiscycie.

Uświetnieniem tegorocznej uroczystości był program artystyczny przygotowany przez klasy maturalne i ich wychowawców. Serdecznym podziękowaniem od uczniów dla nauczycieli i pracowników, a  także zaproszonych gości były piękne słowa, w których wyrazili wdzięczność za pracę i trud. Dopełnieniem życzeń były kwiaty i muzyczny upominek.

            Z okazji tego wyjątkowego święta życzymy wszystkim nauczycielom zdrowia, cierpliwości i nieustającej satysfakcji z wykonywanej pracy.

 

 

 

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Archiwum -miesiące
Statystyka odwiedzin
927036
Wizyty dziś: 416
Wizyty wczoraj: 606
Wizyty w tym miesiącu: 1743
Wizyty w tym roku: 154461
Wszystkie wizyty: 927036
Odsłony dziś: 1196
Wszystkie odsłony: 5249286
Użytkownicy on-line: 2
Plan szkoły

PARTNERZY SZKOŁY

https://zspbialobrzegi.edu.pl
KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content https://zspbialobrzegi.edu.pl