Ogólnopolski Finał Konkursu „Bezpiecznie od startu”

24 października 2022

W dniu 20.10.2022r. uczniowie Szkoły Branżowej Sebastian Rosłoniec i Tomasz Szczęsny z klasy IIIA reprezentowali Izbę Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Radomiu w ogólnopolskim finale konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów rzemiosła pod nazwa „Bezpiecznie od startu”. Była to jubileuszowa XX edycja konkursu zorganizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy i Związek Rzemiosła Polskiego.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu podstawowych przepisów prawnej ochrony pracy oraz zasad bhp wśród uczniów zawodu w rzemiośle. Adresatami konkursu są młodociani pracownicy zatrudnieni w celu przygotowania zawodowego w zakładach rzemieślniczych oraz uczniowie odbywający praktykę u rzemieślników.

40 finalistów reprezentujących 20 izb rzemieślniczych rozwiązywało test zawierający kilkadziesiąt pytań z bhp przewidzianego w programach nauki, a także tematyki szkolenia podstawowego z zakresu prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy, ergonomii, psychologii pracy, ppoż. oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Zwieńczeniem finału był okazały tort wykonany przez jednego z warszawskich cukierników z okazji jubileuszowej XX edycji konkursu.