Za nami etap szkolny Olimpiady Logistycznej

31 października 2022

27 października 2022 roku 6 uczniów klas 4TELg i 4TLHp  reprezentowało Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Białobrzegach w etapie szkolnym Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

Olimpiada składa się z trzech, następujących po sobie etapów:

1. I etap (szkolny):10.2022r.
  2. II etap (okręgowy):12.2022r.
  3. III etap (centralny):03.2022 r.

Ideą Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania logistyką oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności z obszaru logistyki i transportu, a także kontynuowanie kształcenia na kierunkach studiów z obszaru branży TSL. Zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji w tym obszarze, pozwoli na znalezienie w przyszłości dobrze płatnej i satysfakcjonującej, a zarazem rozwijającej pracy.

Celem Olimpiady jest podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, odkrywanie oraz rozwijanie uzdolnień i pasji uczniów w obszarze branży TSL, pobudzanie ich twórczego myślenia, wspomaganie zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, a także lepsze przygotowanie uczniów do nauki w szkołach wyższego stopnia (kształcących na kierunkach Logistyka i/lub Transport) lub do wykonywania zawodu.

W etapie szkolnym uczestnicy w ciągu 40 minut rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się ze szczegółowych 20 pytań dotyczących logistyki i spedycji. Wyniki poznamy w połowie listopada. Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki za jak najlepsze wyniki.