ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
The replica rolex Day-Date watches would have provided Jaime with a lot of information in a compact package, which would have matched with the majority of his wardrobe, and would have been a keen indicator of the kind of king that he would have surely liked to have been had he not met his demise last episode.

Uroczystość Narodowego Święta Niepodległości

13 listopada 2022

   „Ziemio Polska. Ziemio trudna i doświadczona. Ziemio moja. Bądź pozdrowiona!” – słowami Jana Pawła II – 10 listopada 2022 roku rozpoczęliśmy obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

   Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas której gościliśmy dostojnych gości: Pana Wicestarostę Bartłomieja Kowalczyka, Panią Grażynę Wieteskę – Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu, Dyrekcję, Szanowne Grono Pedagogiczne, Pracowników administracji i obsługi, Rodziców oraz Uczniów.

   To wyjątkowy czas upamiętniający również nadanie w 2009 roku naszej szkole imię Wielkiego Polaka i patrioty – Stanisława Staszica.

   Uroczystość Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego, kompanii honorowej oraz odśpiewania hymnu narodowego. Następnie uczniowie złożyli kwiaty pod pomnikiem patrona szkoły.

  Z poetyckim akcentem umiłowania piękna ojczystego kraju młodzież, pod kierunkiem pani Katarzyny Marchewki i Anny Budner, zaprezentowała przygotowany program artystyczny. Wrażliwość szlachetnych, młodzieńczych serc aktorów występujących na scenie, którzy z wyjątkową pasją ukazali patriotyzm oraz poświęcenie minionych pokoleń rodaków, na długo pozostanie w naszej pamięci. Niezawodni konferansjerzy: Kinga i Damian rozpoczęli program, wzbogacony występami wokalnymi młodzieży przy akompaniamencie dwóch gitar w wykonaniu Gabrysi i Pani Anny Budner oraz trzech akordeonistów: Mateusza, Michała i Stanisława. Anielskie głosy uczennic naszej szkoły: Krystyny, Dominiki, Julii, Olgi, Marty, Weroniki, Terezy i Oli, oddały piękno, a także miłość do rodzimego kraju, prezentując utwory: „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”, „Piechota”, „Wojenko, wojenko”, „Flaga”. Godna uwagi rola legionisty, którą odegrał kolejny już rok Kacper, poruszyła serca słuchaczy. Gościnnie w programie wystąpili: Szymon, Natalia i Malwina, dumnie prezentując barwy ojczystego kraju i powiewając biało – czerwoną flagą. Nad profesjonalną oprawą muzyczną programu czuwał Kuba.

  Na zakończenie uroczystości głos zabrał Pan Wicestarosta Bartłomiej Kowalczyk, dziękując młodzieży za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. Następnie szczególnie wzruszające słowa skierowała do zgromadzonych Pani Dyrektor Jolanta Babik, podkreślając, jak ważne jest świadectwo solidarności z rodakami na Ukrainie i dar życia w wolnym oraz bezpiecznym kraju.

Bliska sercu każdego Polaka uroczystość na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

 

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Archiwum -miesiące
Statystyka odwiedzin
954283
Wizyty dziś: 344
Wizyty wczoraj: 570
Wizyty w tym miesiącu: 14827
Wizyty w tym roku: 181708
Wszystkie wizyty: 954283
Odsłony dziś: 801
Wszystkie odsłony: 5378243
Użytkownicy on-line: 7
Plan szkoły

PARTNERZY SZKOŁY

https://zspbialobrzegi.edu.pl
KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content https://zspbialobrzegi.edu.pl