Logo
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
The replica rolex Day-Date watches would have provided Jaime with a lot of information in a compact package, which would have matched with the majority of his wardrobe, and would have been a keen indicator of the kind of king that he would have surely liked to have been had he not met his demise last episode.

Wojskowa podróż historyczna kadetów naszej szkoły

1 grudnia 2022

W dniu 24.11.2022r. kadeci klasy I, II i III odbyli historyczno-wojskową podróż do Warszawy, w ramach której zapoznali się z tragicznymi wydarzeniami w naszej historii.

Pierwszym przystankiem w naszej podróży było zwiedzenie X Pawilonu Warszawskiej Cytadeli, gdzie kadeci zostali zapoznani z historią powstania tej Cytadeli oraz osadzenia w niej kilku Polskich Bohaterów Narodowych , którzy walczyli o wolność Polski w czasach zaboru rosyjskiego, min. Romualda Traugutt, czy Józefa Piłsudskiego. Zwiedzanie zostało zakończone przed Bramą Straceń Warszawskiej Cytadeli , gdzie Rosjanie zamordowali wielu Polaków. Następnym etapem zwiedzania było zwiedzenie muzeum Katyńskiego, gdzie wszyscy mieliśmy możliwość wysłuchania i zobaczenia historii wielu tragicznych wydarzeń z września 1939 roku, szczególnie po 17.09.1939r. i napaści ZSRR na Polskę. Dla wszystkich były to niezapomniane przeżycie, słuchając historii i oglądając rzeczy po oficerach Wojska Polskiego, policjantach czy nawet prostych  obywatelach  polskich – około 22 tysiące zamordowanych w bestialski sposób po wzięciu do niewoli przez sowietów w obozach w Kozielsku, Starobielsku czy Ostaszkowie w latach 1939-1940. Niezapozmniane przeżycie.

Ostatnim etapem podróży było zwiedzenie Dowództwa Garnizonu Warszawa. W Dowództwie kadeci na izbie pamięci zostali zapoznani z patronem jednostki oraz historią powstania Grobu Nieznanego Żołnierza, którym opiekują się żołnierze. Uwieńczeniem było zobaczenie zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, celebrowaną prze żołnierzy Kompani Honorowej Wojska Polskiego. Całość podróży została zakończona pod pomnikiem jednego z Polskich Bohaterów Narodowych – Józefa Piłsudskiego.

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Archiwum -miesiące
Statystyka odwiedzin
1082603
Wizyty dziś: 489
Wizyty wczoraj: 574
Wizyty w tym miesiącu: 8490
Wizyty w tym roku: 113811
Wszystkie wizyty: 1082603
Odsłony dziś: 11297
Wszystkie odsłony: 8539121
Użytkownicy on-line: 6

PARTNERZY SZKOŁY

https://zspbialobrzegi.edu.pl
KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content https://zspbialobrzegi.edu.pl