ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
The replica rolex Day-Date watches would have provided Jaime with a lot of information in a compact package, which would have matched with the majority of his wardrobe, and would have been a keen indicator of the kind of king that he would have surely liked to have been had he not met his demise last episode.

Koncert Pieśni Patriotycznych

14 grudnia 2022

„Oto dziś dzień krwi i chwały,
Oby dniem wskrzeszenia był…”
W poniedziałek, 12 grudnia w Białobrzeskiej Hali Sportowej odbył się koncert Pieśni Patriotycznych.

Projekt Fundacji StartSmart – „Międzynarodowe Centra Edukacyjne. Tradycja. Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”, którego partnerami są Centrum Jana Pawła II w Lublinie i Fundacja Mikołaja z Radomia, odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, a jego głównym celem jest szerzenie postaw patriotycznych pośród dzieci i młodzieży.

Na tę szczególna lekcję historii zaproszeni zostali przez pana starostę Bartłomieja Kowalczyka uczniowie zespołu Szkół Ponadpodstawowych z klas IV mundurowych, aby nie tylko uczestniczyć, ale i wziąć czynny udział.

Koncert prowadzony przez: Alicję Węgorzewską-Whiskerd – znaną śpiewaczką operową, mezzosopranistkę;                                                                                                            Macieja Miecznikowskiego- śpiewaka operowego, piosenkarza, prezentera telewizyjnego, najbardziej znanego jako wokalistę zespołu muzycznego Leszcze;                          Roberta Grudnia – radomskiego pianistę, kompozytora, dyrektora festiwali muzycznych, producenta muzycznego i teatralnego; 
I jako chór towarzyszący – 12 osób z klas mundurowych, która pod kierunkiem nauczycielki pani Anny Budner przygotowała odpowiednie pieśni, uzgodnione i zawarte w repertuarze.

Tematem przewodnim było znaczenie Hymnu w tradycji narodowej oraz przypomnienie wpływu Wielkich Polaków na losy kolejnych pokoleń. Widzom i jednocześnie uczestnikom tego wydarzenia artystycznego przedstawione zostały pieśni hymniczne towarzyszące najważniejszym momentom w dziejach narodu polskiego. Zebrani na widowni uczniowie – także z klas I naszej szkoły, usłyszeli artystyczne wykonanie znanych bardziej i mniej pieśni oraz historii związanych z ich powstaniem.

Były to: Hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego, Bogurodzica, Boże coś Polskę, Warszawianka, Rota, Pieśń Legionów – My Pierwsza Brygada, Hymn Armii Krajowej – Modlitwa Obozowa, Czerwone Maki na Monte Cassino, Hymn Inki, Hymn dla Jana Pawła II

Młodzież z chóru, koncertowo wykonała Warszawiankę – pieśń Powstania Listopadowego z 1831r, która była proponowana na hymn Polski; towarzyszyła artystom śpiewając Czerwone Maki – jedyne tango do którego nigdy nie należy tańczyć, jak wyjaśniał zebranym Maciej Miecznikowski; na zakończenie odśpiewała Pieśń Legionistów – Pierwszą Brygadę, zachwycając zebranych i gości, którzy zaproponowali wspólną zabawę z publicznością. Zaangażowanie młodzieży dało się odczuć także przy wykonaniu przez p. Alicję – Hymnu dla Jana Pawła II. Wszyscy rozświetlili lampki swoich telefonów wysyłając światełko do nieba.

Podobał nam się udział w takiej lekcji historii. A posłuchać nas można na Facebooku szkoły – Zespołu Szkól Ponadpodstawowych w Białobrzegach, do czego zachęca gorąco Pani Dyrektor Jolanta Babik 😊

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Archiwum -miesiące
Statystyka odwiedzin
954302
Wizyty dziś: 363
Wizyty wczoraj: 570
Wizyty w tym miesiącu: 14846
Wizyty w tym roku: 181727
Wszystkie wizyty: 954302
Odsłony dziś: 907
Wszystkie odsłony: 5378349
Użytkownicy on-line: 5
Plan szkoły

PARTNERZY SZKOŁY

https://zspbialobrzegi.edu.pl
KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content https://zspbialobrzegi.edu.pl