Logo
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
The replica rolex Day-Date watches would have provided Jaime with a lot of information in a compact package, which would have matched with the majority of his wardrobe, and would have been a keen indicator of the kind of king that he would have surely liked to have been had he not met his demise last episode.

To już pora na Wigilię to już czas…

23 grudnia 2022

 Jak czytamy w słowniku wigilia to dzień poprzedzający święto. Słowo Wigilia pisane wielką literą oznacza dzień przed Bożym Narodzeniem.

Otóż z łaciny vigilia to „czuwanie”, „straż”. Na straży stanęli jak zawsze czujni uczniowie naszej szkoły, którzy pod okiem katechetów przedstawili Jasełka.

Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością dostojni gości: Starosta Białobrzeski Sylwester Korgul, Wicestarosta Bartłomiej Kowalczyk oraz społeczność szkolna na czele z Panią Dyrektor Jolantą Babik.

Bożonarodzeniowy spektakl przeprowadził widzów przez piękne  teksty wieszczów i poetów, okraszając występ cudownymi kolędami i pastorałkami, które  pokrzepiły słuchaczy, w tym niełatwym czasie, nadzieją płynącą z Tradycji.

Słowa poety – proroka, Norwida wybrzmiały szczególnie pod dachem sali gimnastycznej: „Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny (…)Ludzie gniazda wspólnego, łamią chleb biblijny. Najtkliwsze przekazując uczucia…”

Harmonia uczuć i śpiewu dzięki zaangażowaniu zespołu muzycznego, śpiewaczek i chóru wywarła na szanownych gościach niezapomniane wrażenie, a popisy deklamacyjne wprowadziły w świąteczny nastrój.

Radosny klimat udzielił się widowni, a wspólne wykonanie finałowej pastorałki zakończył wesoły korowód Bożonarodzeniowy. Słowa pieśni „Maleńka miłość” rozgrzały serca, wypełniając dużą salę gimnastyczną oklaskami.

Trafnie ujął to Pan Starosta, który  stwierdził, że wirtuozeria instrumentalistów, którzy zagrali na poziomie szkoły muzycznej rozbudziła w nim muzyczną pasję. Komplementując młodzież ZSP, powiedział:

”Jasełka były świetne, a występy dziewczyn fenomenalne”.  Składając wszystkim obecnym życzenia  Pan Starosta życzył Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom obsługi i administracji, Rodzicom oraz Uczniom jak najmniej trosk i  „niech Boża Dziecina będzie drogowskazem i nadzieją na lepsze jutro”.

Pani Dyrektor dziękując serdecznie występującym i szanownym gościom za uwagę, życzyła, ”żeby pamiętali łamiąc się opłatkiem, aby ten nadchodzący rok był kolejnym rokiem życia z pasją”, bo:

„Jest taki czas co łzy w uśmiech zamienia, jest taka moc co smutek w radość przemienia, jest taka siła co spełnia marzenia..”

Wigilia szkolna była też dobrą sposobnością, aby  Pan Starosta wręczył dyplom pochwalny nauczycielom i uczniom biorącym udział w koncercie „Tradycja, przyszłość i teraźniejszość”.

Serdeczne dziękujemy za cudowną oprawę muzyczną: tercetowi grającemu na aerofonach czyli akordeonach i saksofonie: Mateuszowi Fołtynowi, Jakubowi Kisielewskiemu i Jakubowi Miazdze, trio z grupy strunowych, czyli dziewczynom z gitarami, w składzie: Pani Anna Budner oraz uczennicom Gabrieli Federowicz i Weronice Rzeszot;

pianistce i piosenkarce Terezie Krochak, śpiewaczkom Julii Sałacie oraz duetowi siostrzanemu Gabrieli i Aleksandrze Baranowskim.

Wytrwałym dekoratorkom Zuzannie Pałczyńskiej i Edycie Stykowskiej oraz dźwiękowcowi Jakubowi Dawidowskiemu.

Serdeczne podziękowania za ukazanie piękna poezji należą się zespołowi recytatorskiemu w składzie: Dominika Radecka, Krzysztof Kozdra, Aleksandra Walkiewicz, Julia Wójcik, Michał Wiatrak, Justyna Czapska, Patrycja Gaweł, Krzysztof Cybulski, Tereza Krochak, Jan Wrona i Damian Górka.

Brawa za  chóralne popisy należą się uczniom z 1 TLp w składzie: Dawid Komorek, Dawid Szyderski, Aleksander Bedyński, Michalina Białek, Nina Kopeć, Julia Smagowska, Martyna Głuchowska, Maciek Kuligowski, Michał Goc, Julia Archanowicz, Kinga Fołtyn, Alicja Pakuła, Zofia Lament, Zuzanna Zagrodnik, Agata Sadowska, Anastazja Gawrońska, Dominika Tamioła i Klaudia Kolasińska.

Mamy nadzieję, że przeżycia artystyczne i duchowe związane z Jasełkami pozostaną w naszej pamięci na długo.

 

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Archiwum -miesiące
Statystyka odwiedzin
1062793
Wizyty dziś: 167
Wizyty wczoraj: 614
Wizyty w tym miesiącu: 7366
Wizyty w tym roku: 94001
Wszystkie wizyty: 1062793
Odsłony dziś: 1930
Wszystkie odsłony: 8098897
Użytkownicy on-line: 10

PARTNERZY SZKOŁY

https://zspbialobrzegi.edu.pl
KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content https://zspbialobrzegi.edu.pl