Uroczystość odsłonięcia tablicy pamięci

1 stycznia 2023

W Warszawie, w dniu 28 grudnia br., w kościele przy ul Gdańskiej 6a, odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy ku pamięci zastrzelonego w 1943 roku, kapitana Teofila Kierskiego. Komisarza Policji Państwowej, funkcjonariusza Państwowego Korpusu Bezpieczeństwa, zaprzysiężonego członka Armii Krajowej. Wzruszająca uroczystość zgromadziła wiele pokoleń rodziny Teofila Kierskiego. Miło jest mi przekazać, że gośćmi honorowymi były uczennice Naszej szkoły: Aleksandra Karolewska i Julia Wójcik. To ich praca, zaangażowanie w wyszukiwaniu dokumentów historycznych, opracowanie biogramu, opublikowanie materiałów filmowych i ustalenie członków rodziny, dało impuls do takiego właśnie upamiętnienia. Były podziękowania, łzy wzruszenia i szczere dowody sympatii. Przez seniorów rodu, dziewczyny zostały uznane za honorowe członkinie rodziny Kierskich. Z całego przebiegu uroczystości powstaje kolejny film, który otrzymają potomkowie bohatera, Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie oraz Muzeum Policji przy Komendzie Głównej Policji.