Nowi funkcjonariusze w mazowieckim garnizonie Policji

8 stycznia 2023

Zgodnie z art. 27 pkt. 1 Ustawy o Policji, przed podjęciem służby, każdy nowoprzyjęty funkcjonariusz składa ślubowanie według roty:
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej,
świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję:
służyć wiernie Narodowi,
chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny,
strzec bezpieczeństwa Państwa,
nawet z narażeniem życia
Takie słowa wypowiedziało 180 nowych policjantów garnizonu mazowieckiego podczas uroczystości w Hali Widowiskowo-Sportowej w Radomiu. Uczniowie klas policyjnych z naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w powyższym wydarzeniu. Miłą niespodzianką był fakt, iż jedną ze ślubujących policjantek, była absolwentka klasy policyjnej, Natalia Pogorzała. Kolejnym miłym akcentem była rozmowa i wspólne zdjęcie z mazowieckim Komendantem Wojewódzkim Policji, nadinspektorem Waldemarem Wołowcem. Po zakończeniu uroczystości, obejrzeliśmy wystawę sprzętu policyjnego i uzyskaliśmy wiele ciekawych informacji w rozmowach z doświadczonymi policjantami. Nie obeszło się też bez licznych zdjęć w towarzystwie „zebry”, maskotki mazowieckiej Policji. Nasza obecność na uroczystości ślubowania, mam nadzieję że zachęci uczniów, w przyszłości do wstąpienia w szeregi Policji.