Akcja „Zbiórka dla Burka”

8 stycznia 2023

Po zakończeniu akcji „Zbiórka dla Burka” trwającej od początku września 2022 roku, przedstawiciele społeczności szkolnej wraz z opiekunką p. Elizą Puc w dniu 3 stycznia 2023r. odwiedzili Przytulisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrzosowie. Celem naszej wycieczki było przekazanie karmy, koców, ręczników, co na pewno poprawi podopiecznym schroniska warunki bytowe oraz zapewni przetrwanie okresu zimowego. Naszą grupę przywitała Pani Beata Pniewska – kierownik obiektu, która podzieliła się z nami ciekawymi historiami z życia nowoprzybyłych mieszkańców (sześć małych szczeniaczków porzuconych w pudle na polu) oraz psiaków weteranów. W trakcie wizyty mieliśmy również okazję przekonać się, jak wyglądają boksy, a przede wszystkim spojrzeć w oczy oczekujących na adopcję psów. Zachęcamy Was do odwiedzenia tego miejsca, by móc wyprowadzić psa na spacer. (Fundacja Straż Ochrony Zwierząt, ul. Wesoła 22, 26-630 Wrzosów).

Miłośnicy zwierząt przekonali się, że warto pomagać, dzielić się z innymi, a w tym przypadku z czworonogami oczekującymi na odpowiedzialnego właściciela.

Akcja „Zbiórka dla Burka” trwa przez cały rok. Przytulisko we Wrzosowie wspieramy już od pięciu lat.