Konkurs Wiedzy o Regionie

28 stycznia 2023

„Piękna nasza Polska cała….” A my nieskromnie powiemy, że nasza najpiękniejsza! Ta swojska, zakorzeniona w sercach, złączona z przestrzenią wspomnień , napełniona urodą malowniczych pejzaży ziemi białobrzeskiej. Nasza Mała Ojczyzna, nasza duma i nasz dom. O walorach krajobrazowych powiatu można by długo mówić, ale najlepiej nasycać oczy na wędrówkach, rajdach, wyprawach rowerowych i poczciwych spacerach. Jednakowoż nie można pominąć tego, o czym „mówi” historia , o blaskach i cieniach przeszłości oraz o dziedzictwie kulturowym ziemi białobrzeskiej.
Jak co roku, zimową porą odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Regionie zorganizowany przez nauczycieli przedmiotów humanistycznych – Monikę Śliwę i Zygmunta Niklewskiego.
We wtorek na dużej przerwie, w sali 61 licznie zgromadzili się uczniowie ZSP, aby wykazać się wiedzą na temat regionu białobrzeskiego. Całość przedsięwzięcia dopełniały piękne, nastrojowe fotografie ziemi białobrzeskiej wykonane z artystyczną wrażliwością przez Pana Arkadiusza Kurowskiego. Wystrój sali wzbogacała również imponująca wystawa albumów i folderów o tematyce dotyczącej zarówno samych Białobrzegów jak i okolic. Zbiory pochodziły z zasobów wspierającej wszelkie wydarzenia kulturalne Biblioteki szkolnej (podziękowania dla Pani K. Marchewki).
Atmosfera konkursu była wyśmienita, a uczniowie z zaangażowaniem „głowili się” nad konkursowymi pytaniami…
Wszystkim 37 uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego zgłębiania wiedzy na temat historii naszego regionu! W wyniku zagorzałej rywalizacji wyłoniło się grono zwycięzców.

Oto lista laureatów:
I miejsce Ex aequo- Maria Błońska i Sylwia Senator z klasy IVTŻE (p)
II miejsce Ex aequo- Anna Klik- klasa IVTŻE i Malwina Górecka- klasa IIITŻ
III miejsce Ex aequo- Blanka Król-klasa IIITŻ, Julia Szymaniak -klasa IVTŻE oraz Wiktoria Traczyk – klasa III TŻ

Wyróżnienia :
1.Sebastian Pakuła- klasa I TI
2.Mateusz Miszczak -klasa IVTI (p)
3.Zuzanna Kowalczyk-klasa III TŻ
4.Dominika Radecka -klasa III TŻ