Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Hotelarstwie

7 lutego 2023

W  piątek 3 lutego 2023r. dwie uczennice z Technikum Hotelarstwa: Justyna Czapska oraz Weronika Manikowska z klasy 4 TLHp wraz z opiekunem Panią Kingą Telbuch, reprezentowały naszą szkołę podczas VI edycji Międzyszkolnego Konkursu  Wiedzy o  Hotelarstwie: ,,Zostań Mistrzem Hotelarstwa 2022/2023”, którego organizatorem  jest Zespół Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie.

Edycja tegorocznego konkursu odbyła się w hotelu Arche Geologiczna w Warszawie,  podczas którego uczestnicy musieli wykazać się ogromną wiedzą oraz kreatywnością. Zadanie konkursowe składało się z dwóch części : layout, który był prezentowany przed komisją konkursową oraz wszystkimi uczestnikami, oraz zadanie praktyczne: polegające na przygotowaniu jednostki mieszkalnej – w ramach sprzątania okolicznościowego (przyjazd Dyrektora). Dodatkowo w ramach sprzątania jednostki mieszkalnej należało przygotować elementy uzupełniające: (wstawkę, list powitalny) do Dyrektora Hotelu Arche Geologiczna, co okazało się dość stresującym zadaniem, ze względu na to, że w jury zasiadała sama Pani Dyrektor  Hotelu Arche – Pani Małgorzata Gipsiak.

Pomimo dużej konkurencji nasze uczennice zajęły III miejsce  otrzymując nagrody w postaci voucherów na pobyt w HOTELU GRANO**** oraz AIRPORT  HOTEL OKĘCIE ****.

Bardzo dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w tym wydarzeniu, podczas którego mogłyśmy skonfrontować nasze umiejętności w wyjątkowym miejscu jakim jest Hotel Arche, oraz nawiązać wiele cennych kontaktów z koleżankami i kolegami i ich nauczycielami z innych szkół hotelarskich.