Regionalny program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych

15 czerwca 2014

Uczeń naszej szkoły z klasy I Technikum Informatycznego Denis Kiljański w roku szkolnym 2013/2014 uczestniczył w regionalnym programie stypendialnym dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Celem szczegółowym projektu, jest realizacja wsparcia dla uczniów szczególnie uzdolnionych, przy priorytetowym traktowaniu uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i technicznych/zawodowych.

W ramach tego projektu Denis wykonał program komputerowy w języku c++ pt.„Zastosowanie języka programowania C++ w nauce matematyki”. Przy pomocy tego programu można poznać tajniki matematyki od równań kwadratowych poprzez własności figur geometrycznych, a skończywszy na rachunku prawdopodobieństwa i „rzucaniu kostką do gry”. Wystarczy w odpowiednich polach wpisać wartości, wcisnąć odpowiedni przycisk, a program sam dokona niezbędnych obliczeń. Oprócz tego można w odpowiedniej zakładce przyswoić wiedzę teoretyczną z wybranego zagadnienia. Program można pobrać na swój komputer klikając na link poniżej. Zapraszamy do jego przetestowania. Wymagany jest system operacyjny Windows 7. Opiekunem dydaktycznym ucznia jest p. Piotr Motyka.

„Regionalny program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i krajowych środków publicznych w ramach Poddziałania 9.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian

Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.