„Kurs pracownik obsługi biurowej”

15 lutego 2023

W dniu 10 lutego 2023r. grupa 22 uczniów z klasy II, III i IV Technikum,  wzięła udział w „KURSIE PRACOWNIK OBSŁUGI BIUROWEJ”. Szkolenie odbyło się w ramach projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Udział w szkolenie pozwolił uczestnikom na zdobycie wiedzy z zakresu funkcjonowania biura i organizacji pracy oraz praktycznych umiejętności samodzielnego prowadzenia biura i dokumentacji biurowej. Uczestnicy poznali podstawowe zasady, których oczekuje pracodawca wprowadzający nowego pracownika do swojej firmy, m.in. zasady organizacji pracy biurowej, tworzenia i obiegu dokumentacji, znaczenie przepływu informacji, zasady efektywnej komunikacji, kulturę zawodu, podstawowe zagadnienia prawne oraz obsługę urządzeń biurowych.

Po zakończeniu szkolenia uczniowie przystąpili do egzaminu aby podsumować, zweryfikować i potwierdzić zdobytą wiedzę  i umiejętności.

Szkolny koordynator Jolanta Bień