I Bieg Tropem Wilczym w Nadleśnictwie Dobieszyn

8 marca 2023

W dniu 4 marca 2023 r. uczniowie klas mundurowych pod opieką pani Kingi Gądek uczestniczyli w organizacji I edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Puszczy Stromieckiej. Sercem biegu było Nadleśnictwo Dobieszyn, które wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Białobrzegach zorganizowali bieg. To tutaj zgłosili się uczestnicy, którzy w sobotnie południe swoją obecnością postanowili uczcić pamięć tych, którzy polegli walcząc o niepodległą ojczyznę.

Na starcie pojawiło się ponad 100 biegaczy, w tym również uczniowie z naszej szkoły. Biegacze pokonali terenami leśnymi dystans – 1963 metrów. Nie jest to cyfra przypadkowa, gdyż jest to data wykonania wyroku śmierci na ostatnim Żołnierzu Wyklętym – Józefie Franczaku. Taki symboliczny dystans pokonali ci, którzy wzięli udział w biegu. W newralgicznych miejscach, w których mogły pojawić się wątpliwości co do określenia,      w którym kierunku prowadzi trasa biegu, pomocą służyli uczniowie 2 i 3 klas mundurowych, zabezpieczając trasę biegu.

Zorganizowana impreza była doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół i rodziny, jak też rozwijania postaw patriotycznych i popularyzacji wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych. Pierwsze miejsce zdobył uczeń naszej szkoły, Kacper Wicha z klasy 4TELg. Każdy z uczestników w podziękowaniu za udział w biegu otrzymał dyplom oraz pamiątkowy medal wypalony w drewnie.

Wszystkie odsłony: 7782047