Powiatowy Dzień Kobiet z ,,wisienką na torcie”

14 marca 2023

Powiatowy Dzień Kobiet miał miejsce w Hali Widowiskowej w Białobrzegach dnia 10 marca. Wchodzące do Hali Panie, otrzymały tulipany a następnie zostały zapraszane na koncert zespołu Bene, który prezentował największe włoskie przeboje, przybliżając w ten sposób klimat słonecznej Italii, gdy u nas było wietrznie i biało. Jednak prawdziwą ,,wisienką na torcie, były słodkości przygotowane specjalnie na tę okazję. O przygotowanie, zaprezentowanie i obsługę, została poproszona gastronomiczno-hotelarska ekipa naszej Szkoły. Młodzież z klas gastronomicznych w pracowni pod czujnym okiem nauczycielek Pań Ewy Becz i Małgorzaty Nowak, tworzyła małe arcydzieła cukiernicze.

Uczniowie klas hotelarskich profesjonalnie przygotowali już na miejscu, bufety kawowo-herbaciane, pod opieką nauczycielki Pani Kingi Telbuch. W czasie koncertu niezawodni jako kelnerzy okazali się jak zawsze uczniowie z klasy II hotelarskiej: Karolina Pełka, Oliwia Kacprzak, Zuzanna Trześniewska, Emilia Sęk i Szymon Bartosiak. Nie dziwiło zachowanie Pań, które co rusz opuszczały sale koncertową, aby zatrzymać się dłużej przy kolorowym bufecie i nałożyć na talerzyk deserowy jeden i więcej z cukierniczych specjałów: kolorowe beziki, andruty, rogaliki mini mini, pyrowe bułeczki, czy tajemniczą: szpinakową fantazję, marchewkową poezję, uśmiech buraka.

Po doznaniach smakowych młodzież słyszała słowa pochwały i zachwytu nad wyrobami i nieraz prośbę o zdradzenie tajemniczego przepisu. Do końcowych zdjęć z naszą młodzieżą ochoczo ustawiali się przyjaciele naszej Szkoły Pan Starosta Bartłomiej Kowalczyk i dyrektor lasów państwowych Andrzej Matysiak.

Podsumowując – spisaliśmy się na medal !! 🙂