Wojskowe Targi Służby i Pracy

22 marca 2023

Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji po raz pierwszy zorganizowali WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY. To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych rodzajów służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny.

W dniu 17 marca 2023r. uczniowie klas II, III i IV o profilu wojskowym uczestniczyli Wojskowych Targach Służby i Pracy w Radomiu. Głównym celem tego przedsięwzięcia było promowanie i informacja o możliwości zatrudnienia w polskich Siłach Zbrojnych. Podczas targów szkoły i uczelnie wojskowe miały możliwość zaprezentowania swojej oferty edukacyjnej związanej z wyborem zawodu żołnierza. Na specjalnie zorganizowanych stoiskach jednostki wojskowe prezentowały posiadany sprzętu, jakim dysponuje polska armia.

Targi odbywały się w siedzibie Szkół imienia 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego i skierowane były do licznie przybyłych młodych ludzi, którym kadeci klas wojskowych i żołnierze przedstawiali ofertę służby i pracy ze strony polskich Sił Zbrojnych. O tym jak zostać żołnierzem można było się dowiedzieć od rekruterów z Wojskowych Centrów Rekrutacji i przedstawicieli jednostek wojskowych. Można było porozmawiać z kadetami klas wojskowych i żołnierzami o współczesnym wojsku i o tym jak w nim jest naprawdę.

Dzisiejsza służba wojskowa to nie tylko wyraz troski o bezpieczeństwo Polski, jej obywateli i postawy patriotycznej ale również atrakcyjna oferta pracy. Wojsko jest pracodawcą, który gwarantuje rozwój osobisty, jasne i perspektywiczne warunki zatrudnienia, czytelną ścieżkę kariery i coraz większe pieniądze. Oprócz pokazu sprzętu i uzbrojenia dla odwiedzających przygotowano strzelnicę, quizy i przepyszną żołnierską grochówkę.