„Kurs programowanie serwisów internetowych i aplikacji mobilnych”

22 marca 2023

W dniach 16-17 marca 2023r. grupa 20 uczniów z Technikum, wzięła udział  w  „Kursie programowanie serwisów internetowych i aplikacji mobilnych”. Szkolenie odbyło się w ramach projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkolenie przeznaczone było do osób interesujących się projektowaniem stron internetowych. Program szkolenia objął podstawy tworzenia grafiki WWW,  język HTML, w którym tworzone są strony internetowe, kaskadowe arkusze stylów (CSS), podstawy języka PHP, komunikację z bazą danych MySQ, składnię i zastosowania języka skryptowego JavaScript, pozycjonowanie stron i optymalizację aplikacji mobilnych. Szkolenie miało na celu nabycie umiejętności z zakresu tworzenia grafiki wektorowej oraz rastrowej i jej  wykorzystania w procesie tworzenia strony internetowej i we własnych projektach.

Uczestnicy szkolenia zdobytą wiedzę i nabyte podczas szkolenia umiejętności potwierdzili przystępując do certyfikowanego egzaminu zewnętrznego VCC Select Competences.

Szkolny koordynator
Jolanta Bień