Konkurs Recytatorski

24 marca 2023

W ramach wiosennych fascynacji literackich 21 marca 2023 r. w sali nr 27 odbył się Konkurs Recytatorski, który jest długoletnią tradycją w naszej szkole. W magicznej atmosferze, pełnej piękna ojczystego słowa, wysłuchano interpretacji wielu różnorodnych tekstów poezji i fragmentów prozy. Do konkursu przystąpiło 11 uczestników.

Spotkanie rozpoczęła Pani Monika Śliwa, która na pianinie wykonała utwór: „Dla Elizy” Ludwiga Van Beethovena, wprowadzając zebranych w wyjątkową aurę. Optymizm i radość życia płynące z przesłania prezentowanych tekstów sprawił, że wszyscy zasłuchaliśmy się w pełne wrażliwości i mądrości słowa recytatorów. Niespodzianką dla obecnych było niezwykłe wykonanie utworów z kręgu poezji śpiewanej.

Na wysokości zadania stanęły również niezawodne konferansjerki: Dominika Radecka i Zuzanna Kowalczyk z kl. 3TŻ, a także Gabriela Federowicz z kl. 3THR – w roli niezastąpionego operatora technicznego oraz Wiktoria Smagowska z klasy 3THR – profesjonalny fotograf szkolny.

Oczarowane wystąpieniami jury w składzie: Pani Vicedyrektor Edyta Wojdyr, Monika Śliwa, Katarzyna Marchewka, Magdalena Wieczorek i Krzysztof Harwacki miało nie lada wyzwanie, ponieważ poziom tegorocznych występów okazał się wyjątkowo wyrównany. Ostatecznie po długich obradach wyłoniono zwycięskie grono.

Oto laureaci szkolnego Konkursu Recytatorskiego

w ramach wiosennych fascynacji literackich:

I miejsce : Julia Wójcik  kl. 4TLHp

II miejsce ex aequo:

Justyna Czapska kl. 4TLHp i Julia Sałata kl. 4TELg

III miejsce ex aequo:

Klaudia Pankowska kl. 2TŻ i Zuzanna Skomorowska kl. 2THR

Zwycięzcą poezji śpiewanej została:

Wiktoria Malczewska kl.3B

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Jakub Rotuski kl. 3B