Eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

28 marca 2023

W dniu 24 marca 2023r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Białobrzegi odbyły się eliminacje do 68 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, których organizatorem było Białobrzeskie Centrum Kultury BIAŁE BRZEGI oraz Urząd Gminy Białobrzegi.

Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Maria Błońska z kl. IV TŻEp, przygotowana przez panią Monikę Śliwę, Justyna Czapska z kl. IV TLHp, Patrycja Woźniak z kl. II THR oraz Julia Wójcik z kl. IV TLHp –przygotowane przez panią Katarzynę Kot.

O godz. 1215 rozpoczął się etap rywalizacji obejmujący najstarszą grupę wiekową. Występy naszych uczestniczek oceniało dwuosobowe jury doświadczonych w tej dziedzinie profesjonalistów. Występom towarzyszyła duża dawka emocji, a utwory swoim przekazem trafiały do zasłuchanej, licznie zgromadzonej publiczności.

Po części konkursowej nastąpiło długie oczekiwanie na werdykt jury. Ostatecznie wyłoniono zwycięzców. Wyróżnienie otrzymała Julia Wójcik z kl. IV TLHp, a do dalszego etapu Turnieju Recytatorskiego zakwalifikowano Marię Błońską z kl. IV TŻEp, która w maju br. będzie reprezentować powiat białobrzeski w Warszawie w ramach eliminacji wojewódzkich.

Serdecznie gratulujemy Marysi i wszystkim uczestnikom konkursu!

Podziękowania należą się zarówno nauczycielom języka polskiego, które przygotowały nasze uczennice, a także pani Krystynie Kozłowskiej czynnie opiekującej się naszymi zdolnymi recytatorkami.

Życzymy powodzenia!