Dzień otwarty 2023

4 kwietnia 2023

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tegorocznych ósmoklasistów, ich rodziców i nauczycieli, 30 marca br. zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień otwarty. Chcieliśmy, aby uczniowie klas ósmych zapoznali się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach i tym samym, z łatwością podjęli decyzję o dalszej drodze kształcenia.  W tym roku ósmoklasiści, wraz z opiekunami, mieli okazję odbyć fascynującą podróż po zakamarkach naszej szkoły, by przekonać się, że wybór ZSP w Białobrzegach to NAJLEPSZY WYBÓR!

Po przywitaniu gości przez Panią Dyrektor Jolantę Babik i przedstawieniu partnerów naszej szkoły:  żołnierzy z Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej w Ogrodzienicach, przedstawicieli Aresztu Śledczego w Grójcu oraz  przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, zaproszeni goście  mogli zapoznać się z ofertą poszczególnych kierunków kształcenia.

Nasi uczniowie, wraz z nauczycielami, przygotowali w sali gimnastycznej stoiska, przy których każdy zainteresowany mógł uzyskać szczegółowe informacje na temat konkretnego profilu kształcenia.

Natępnie poszczególne grupy udały się do zwiedzenia szkoły, gdzie w pracowniach czekały na gości ciekawe prezentacje i pokazy. Każdy chętny mógł też sprawdzić swoje umiejętności w kuchni, na strzelnicy czy też podczas wspinaczki na ściance wspinaczkowej.

Ciekawym punktem programu był pokaz marszu klas mundurowych na boisku szkolnym, któremu bacznie przyglądali się potencjalni kandydaci do klas technikum logistycznego.

Z pewnością duża dawka informacji wywołała wśród  zwiedzających wiele emocji, więc dla rozluźnienia, szkolny zespół taneczny zaprosił wszystkich do wspólnego tańca „belgijka”.  Chętnych do tańca było wielu, co dobrze rokuje dla rozwoju zespołu „Misz-Masz”.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy jeszcze niezdecydowanych, że warto podjąć naukę w naszej szkole. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili w tym dniu naszą szkołę i mamy nadzieję, że zobaczymy się już we wrześniu!