Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

14 kwietnia 2023

12 kwietnia 2023 roku uczniowie klas maturalnych, pod opieką Pana Artura Mazura, ks. Jacka Wierzbickiego i Pani Katarzyny Kot pielgrzymowali do duchowej stolicy Polski, czyli do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. W tym roku z radomskiej diecezji, jak potwierdzili Ojcowie Paulini, na Jasną Górę przybyło dwa tysiące maturzystów. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało: „Wierzę w Boga- wierzę w Kościół”. W czasie podróży  młodzież w skupieniu rozważała nauczanie świętego papieża Polaka, modląc się na różańcu. Po przyjeździe, udaliśmy się do Kaplicy Cudownego Obrazu Czarnej Madonny, by  wraz z opiekunami modlić się  o jak najlepsze wyniki matur, o pokój na świecie, czy też  o rozeznanie powołania.

Punktem kulminacyjnym był udział w Eucharystii koncelebrowanej przez biskupa Marka Solarczyka i 40 kapłanów. Wśród nich był ksiądz katecheta Jacek Wierzbicki. Pasterz diecezji w wygłoszonej homilii podzielił się swoimi wspomnieniami, kiedy to 37 lat temu sam jako maturzysta pielgrzymował do częstochowskiego tronu. Było to dla niego ważne doświadczenie wiary i wtedy zrodziło się w nim pragnienie, aby zostać księdzem i posługiwać z wielkim oddaniem.

Po Mszy św. odmówiliśmy akt zawierzenia i po przerwie obiadowej, pokrzepieni cieleśnie wraz z zakupionymi pamiątkami udaliśmy się na Wały Jasnogórskie, by wziąć udział w „Drodze Światła”. Wróciliśmy do domów zmęczeni, ale radośni. Pięknymi śpiewami w drodze zasłynęli pątnicy z 4TIg, którzy wykonaniem „Barki” i „Czarnej Madonny” wprawili w zachwyt  pozostałych uczestników. Mamy nadzieję, że wzorowe zachowanie zaprezentowane na tej duchowej wyprawie zaowocuje umocnieniem wiary i nowymi przyjaźniami, a przede wszystkim znakomitymi wynikami  egzaminu maturalnego.