Uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów

5 maja 2023

W dniu 28 kwietnia 2023 roku uczniowie klas maturalnych  spełnili jedno ze swoich wielkich marzeń – otrzymali świadectwo ukończenia szkoły.

Na uroczystość przybyli dostojni goście:  ks. Artur Hejda – proboszcz parafii białobrzeskiej, Pan Sylwester Korgul – Starosta Powiatu białobrzeskiego, Pan Bartłomiej Kowalczyk – Wicestarosta Powiatu białobrzeskiego, Pan Stanisław Kośla– Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Białobrzegach oraz Pani Agnieszka Fołtyn – Przewodnicząca Rady Rodziców.

Pani dyrektor Jolanta Babik w ciepłych słowach skierowanych do absolwentów podkreśliła, że szkoła jest przestrzenią dla marzeń – to tutaj kształtują się wartości życiowe, rodzą się najpiękniejsze i najbardziej nieprawdopodobne marzenia, ale aby się spełniły potrzeba odrobinę chęci i wysiłku.

Tegoroczni abiturienci są historycznym rocznikiem, bo ostatnim po gimnazjum i kończą szkołę po przebyciu wielu trudów związanych z wydarzeniami na świecie. Pani dyrektor wyraziła przekonanie, że te nietypowe sytuacje jedynie umocniły ich i uświadomiły, co tak naprawdę w życiu jest ważne. Życzyła wszystkim absolwentom, aby idąc przez życie z zapałem i entuzjazmem pamiętali o swoich marzeniach i planach, ale też nie zapominali o tych, którzy ich ukształtowali.

Bardzo ważnym elementem  uroczystości było wręczenie absolwentom świadectw ukończenia szkoły oraz nagród za bardzo dobre wyniki w nauce, a także aktywną działalność na rzecz szkoły i środowiska. Statuetkę najlepszego absolwenta szkoły otrzymał Kacper Biniszewski – uczeń klasy IV TIg, który również odebrał nagrodę Starosty białobrzeskiego dla najlepszego absolwenta rocznika 2023. Wśród tegorocznych maturzystów liczną grupę stanowili kadeci Kompanii Honorowej naszej szkoły, którzy otrzymali szczególne podziękowania za reprezentowanie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w szkolnych i pozaszkolnych uroczystościach patriotycznych.

W imieniu wszystkich absolwentów Krzysztof Cybulski podziękował dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom za cały trud i wsparcie podczas czterech lat nauki. Natomiast uczniowie klas młodszych pogratulowali koleżankom i kolegom ukończenia szkoły i życzyli powodzenia na egzaminie maturalnym.

Wszystkim absolwentom gratulujemy i życzymy, aby wszystkie marzenia się spełniły!

Wszystkie odsłony: 7661950