Obóz kadetów klasy 4 TLH

22 maja 2023

W dniach 8-12.05.2023r kadeci klasy IVTLH przebywali na 5- dniowym obozie szkoleniowym w ramach programu Edukacji Wojskowej w Jednostce Wojskowej w Grójcu. Pogoda dopisała ,więc spanie pod namiotami wojskowymi nie nastręczało wielu wyzwań  (może oprócz pierwszej nocy).  Codziennie przez 10 godzin lekcyjnych , zgodnie z porządkiem wojskowego dnia (6.00-22.00), kadeci pod okiem instruktorów wojskowych poznawali tajniki życia żołnierzy w jednostce i na poligonach. Oprócz zajęć typowo wojskowych z taktyki działań pojedynczych żołnierzy czy drużyny,  zajęć z maskowania, wyznaczania stanowisk strzeleckich, łączności czy udzielania pierwszej pomocy na polu walki, wszyscy mieli możliwość w ramach zajęć strzeleckich, odbyć strzelane na strzelnicy bojowej z broni krótkiej i długiej. Pobyt na strzelnicy zakończył się zawodami na punkty.

Najlepsi z broni długiej:

1. kadet Rzepecki Filip,
  2. kadet Karaluch Paulina
  3. kadet Wiatrak Michał.

Z broni krótkiej:

1. kadet Piwarski Kacper
  2. kadet Kowalski Dominik
  3. kadet Miller Artur , Sęk Szymon ex aequo;

Mimo długich codziennych zajęć, był też czas na odpoczynek czy zajęcia sportowe, na boisku do nogi lub siatkówki. Kadeci mieli także możliwość spędzania czasu w klubie żołnierskim w czasie wolnym.

Na zakończenie obozu w piątek, wszyscy kadeci otrzymali z rąk zastępcy dowódcy Jednostki Pana płk. Piotra Janickiego certyfikaty ukończenia obozu.