Bibliści nagrodzeni

26 maja 2023

W Radomiu odbył się diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Z grona kilkudziesięciu uczniów ZSP do XXVII edycji konkursu diecezjalnego zakwalifikowała się trójka dzielnych techników: Klaudia Pankowska z 2TŻ, Sylwia Senator z 4TŻ i Kacper Otulak z 3 THR.

Drugi szczebel zmagań przeprowadzono w pięknym radomskim kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Świata. Tematem tegorocznych biblijnych potyczek były Księga Powtórzonego Prawa i List do Hebrajczyków. Termin Hebrajczycy inaczej Żydzi oznacza lud semicki zamieszkujący w starożytności tereny Bliskiego Wschodu czyli krainy leżące na styku Europy, Azji i Afryki.

Nasi szkolni laureaci studiując Biblię przekonali się, podobnie jak autor listu święty Paweł, że „żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające”.
To właśnie w języku hebrajskim mówił Jezus, a dziś tym językiem posługują się Izraelczycy, Arabowie Izraelscy i Żydzi na emigracji, w sumie około 10 milionów ludzi.

Uczniowie zostali nagrodzeni nagrodami książkowymi i obiecali, że za rok też spróbują swoich sił, zgłębiając wersety Księgi Życia. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym. Żegnamy się hebrajskim zwrotem – Hevenushalomaleichem tzn. Niech pokój będzie z Wami.