Powiatowe obchody Święta Policji

20 lipca 2023

W Komendzie Powiatowej Policji w Białobrzegach, w dniu 18 lipca odbył się uroczysty apel związany z obchodami Święta Policji. Najważniejszy dzień dla wszystkich funkcjonariuszy, został zatwierdzony sejmową Ustawą o Policji w dniu 6 kwietnia 1990 roku. Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach, mł. insp. Grzegorza Mikołajczyka w uroczystości wzięli także udział min.:
Prezes Sądu Rejonowego w Grójcu – Pan Tadeusz Rączkowski,
Komendant Powiatowy Policji w Kozienicach – insp. Sławomir Reka,
Komendant Powiatowy Policji w Przysusze – insp. Adam Czyżewski,
przedstawiciele administracji samorządowej, instytucji i organizacji współpracujących z policją oraz rodziny policjantów.

Szczególne miłym wyróżnieniem dla naszej Szkoły był fakt zaproszenia na tak ważną uroczystość, delegacji uczniów klas policyjnych. Przed rozpoczęciem jak i w trakcie uroczystości, nasi uczniowie usłyszeli wiele pozytywnych opinii w związku z ich wyborem profilu nauczania, zaangażowaniu i osiąganych wynikach w ogólnopolskich konkursach policyjnych.
Pan Komendant, mł. insp. Grzegorz Mikołajczyk witając zaproszonych gości, złożył jednocześnie życzenia wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym białobrzeskiej komendy.

W dalszej części, jak przy każdym Święcie Policji, nastąpiło wręczenie nominacji na wyższe stopnie służbowe, 21 policjantom z tutejszej jednostki.
Jednym z awansowanych na stopień starszego sierżanta był nasz absolwent klasy policyjnej, Paweł Szyderski. Gratulacje!

Zwieńczeniem uroczystości było wspólne zdjęcie kadry kierowniczej, zaproszonych gości, awansowanych policjantów oraz uczniów naszej szkoły.