Spływ Pilicą

22 czerwca 2014

W dniu 17 czerwca 2014r. uczniowie klasy I TI pod opieką wychowawczyni p. Wioletty Ziemnickiej oraz p. Pawła Draba, no i oczywiście ratownika WOPR wypłynęli na szerokie wody Pilicy. Oceny wystawione więc pora na zabawę!

Migawki:

• Nareszcie wolność!
  • Trasa dosyć długa bo z Tomczyc do Białobrzegów- niektórzy muszą trochę „przypakować”.
  • Tym razem nie było niekontrolowanych wywrotek – chociaż woda ciepła.
  • Mateusz nowicjusz dawał radę – był zawsze pierwszy!
  • Pogoda: słońce (w użyciu krem z filtrem) i deszcz (przydały się płaszcze).
  • Woda dosyć ciepła – prawie wszyscy mokrzy z własnej lub przymuszonej woli. Misiek nieźle się bronił zanim uległ przewadze przeciwników.
  • Prawie wyschliśmy ale nagle lunęło!
  • Poszaleliśmy i w wodzie i na postojach – zobacz zdjęcia.
  • Zobaczyliśmy: czaple siwe, nury, kaczki, krowy, konie, ważki, wędkarzy… i inne żywe stworzenia.
  • Znaleziono:  jedne gatki (właściciel się odnalazł) i zrozpaczone 2 buty (nr 45).
  • Dziękujemy LGD Zapilicze za udostępnienie nam kajaków oraz opiekunom i ratownikowi panu Markowi za cierpliwość i wyrozumiałość.
  • Po wakacjach ruszymy znowu odkrywać nowe wyspy na Pilicy!