„Nad Niemnem” w wersji scenicznej

25 września 2023

Akcja Narodowego Czytania ma w naszej szkole już siedmioletnią tradycję. Sięgając do klasyki  polskiej literatury, co roku przekonujemy się, że na przestrzeni wieków powstawały teksty ciekawe i wartościowe, napisane barwnym językiem.

Dnia 22 września w pięknej scenerii odbyło się uroczyste czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, dyrekcja i nauczyciele naszej szkoły, a także zaproszeni goście: p. Sylwester Korgul – Starosta Powiatu Białobrzeskiego, p. Agnieszka Duranc – Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, p. Kamila Tyczyńska – Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Jasionnie wraz z Pensjonariuszami, p. Magdalena Zawadzka-Miros – przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach oraz p. Mateusz Rzeźnicki – Dyrektor Białobrzeskiego Centrum Kultury „Białe Brzegi”.

My – młodzież z Koła Teatralnego – przedstawiliśmy fragmenty powieści Orzeszkowej w wersji scenicznej. Pokazaliśmy akcję utworu i losy jego bohaterów, nie zapominając o szczególnym walorze tekstu, jakim jest język i styl. Program wzbogaciliśmy muzyką skomponowaną przez Andrzeja Kurylewicza do filmu w reżyserii Zbigniewa Kuźmińskiego. Zaproszeni goście wysoko ocenili nasz występ i wyrazili nadzieję na dalszą współpracę i kolejne spektakle.

Dziękujemy za słowa uznania i składamy wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji naszego projektu.

Wszystkie odsłony: 8420741