Rajd Pierwszaka 2023

2 października 2023

W dniu 28 września 2023r. odbył się Rad Pierwszaka zorganizowany przez Szkolne Koło Turystyczne pod przewodnictwem p. Wioletty Ziemnickiej.  W imprezie wzięli udział uczniowie 9 klas pierwszych wraz z wychowawcami – razem ok. 240 osób.

Celem wycieczki była integracja zespołów klasowych, poznanie okolic Białobrzegów, rozwijanie postaw ekologicznych, rozwijanie zainteresowań turystyką oraz upowszechnianie aktywnych form wypoczynku. Trasa rajdu wiodła przez Białobrzegi, Suchą, Suski Młynek oraz okoliczne lasy. Do przejścia było ok. 10 km. Podczas postojów uczniowie wzięli udział  konkursie krajoznawczym dla całej klasy oraz konkursie sprawnościowym.

Konkurs krajoznawczy wygrała klasa IA, drugie miejsce zajęła klasa I TI, a trzecie klasa IC. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i słodkości z rąk pani Wicedyrektor Edyty Wojdyr oraz opiekunki Koła Turystycznego.

A oto kilka haseł reklamujących turystykę wymyślonych podczas wędrówki:

„Witaj, przygodo!” – IA

„Podróżujesz, więc rozumiesz” – I TLw

„Przyroda jest piękna” – I TL

„Odkryj świat! Przygoda czeka!” – I TLp

Szkolne Koło Turystyczne zaprasza wszystkich do udziału w Rajdzie Pamięci „Chwała Bohaterom – obrońcom Polski”,  który odbędzie się już w listopadzie.

Wizyty w tym miesiącu: 19542