Udział naszych uczniów w Ogólnopolskich Mistrzostwach IT

11 października 2023

W dniu 29.09.23r. odbyły się w naszej szkole półfinały Ogólnopolskich Mistrzostw IT, pod hasłem „Zaprogramuj swoją przyszłość”. W Mistrzostwach wzięło udział 15 uczniów z klas informatycznych technikum. Mieli oni za zadanie w dwuosobowych zespołach odpowiedzieć na pytania testowe online z wybranych kategorii Mistrzostw należących do różnych dziedzin informatyki: sieci komputerowych, programowania, budowy komputerów, robotyki, a także projektowania i druku 3D oraz cyberbezpieczeństwa. Uczestnicy konkursu mieli do dyspozycji  tylko 30 minut na wybór poprawnych odpowiedzi i liczył się również czas wykonania zadania. Wszystkim udzielił się duch rywalizacji. Zespoły nasze osiągnęły dobre wyniki. Niektórzy już teraz planują  ponownie spróbować swoich sił za rok, aby dostać się do finału w Poznań Game Arena.

Celem konkursu było zapoznanie młodzieży z nowoczesnymi technologiami cyfrowymi i zmotywowanie ich do rozwijania swojej ścieżki zawodowej w tym kierunku. Uczniowie nasi mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat najnowszych rozwiązań IT, które są wykorzystywane w różnych branżach.

Ogólnopolskie Mistrzostwa IT odbyły się w dziewięciu kategoriach:

• Tworzenie gier komputerowych
  • Programowanie
  • Robotyka
  • Cyberbezpieczeństwo
  • Windows 11 Pro
  • Przechowywanie i zarządzanie danymi w chmurze
  • Druk 3D
  • Rozwiązywanie problemów społecznych przy użyciu technologii

Mistrzostwa IT drugi raz zostały zorganizowane przez V8Team oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Były objęte patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Gov Tech, MEiN Tech, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, NASK, PIIT, Polskiego Towarzystwa Informatycznego.