Nauczycielu! Oto dłoń moja ku Tobie w podzięce za uśmiech i serce…

16 października 2023

„Nauczycielu! Oto dłoń moja ku Tobie w podzięce za uśmiech  i serce…” – Tymi słowami w dniu 13 października 2023 roku rozpoczęliśmy uroczystą akademię z okazji Święta Edukacji Narodowej połączoną ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych technikum i branżowej szkoły pierwszego stopnia.

Na tę okoliczność w nasze szkolne progi przybyli dostojni goście:  Pan Sylwester Korgul – Starosta Powiatu Białobrzeskiego, Pani Wiesława Szostek – wieloletni Dyrektor szkoły, emerytowani nauczyciele oraz pracownicy szkoły. To wyjątkowe wydarzenie upamiętniające 250 rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie złożyli kwiaty pod pomnikiem patrona szkoły Stanisława Staszica.

Szczególnie ważne słowa do zgromadzonych skierowała Pani Dyrektor Jolanta Babik, podkreślając ważną rolę wychowawczą w kształtowaniu młodego pokolenia oraz wskazując nadrzędne wartości wzajemnego zrozumienia, życzliwości i dobroci. Następnie Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom, a także  pracownikom szkoły za zaangażowanie, sumienną, twórczą pracę,  sprawne funkcjonowanie szkoły, a organowi prowadzącemu  za wsparcie w podejmowanych działaniach.

Pełne szacunku do codziennej pracy były również wzruszające życzenia Pani Wiesławy Szostek.

Z kolei Pan Sylwester Korgul – Starosta Powiatu Białobrzeskiego podkreślił szczególną rolę wychowawczą szkoły oraz indywidualne poświęcenie nauczycieli w kształtowaniu młodego pokolenia.

Podniosłą chwilą było złożenie ślubowania przez uczniów klas pierwszych technikum i branżowej szkoły pierwszego stopnia na sztandar szkoły, które z pewnością pozostanie w pamięci zgromadzonych.

W następnym punkcie uroczystości nastąpiło przekazanie dotychczasowych obowiązków przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego – Michała Wiatraka z klasy 5TLHT – nowemu następcy Dawidowi Komorkowi z klasy 2TLpT. Dotychczasowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego za pracę na rzecz społeczności szkolnej otrzymał z rąk Pani Dyrektor podziękowania i nagrody książkowe.

Święto Edukacji Narodowej w naszej szkole jest wspaniałą, coroczną okazją do przeprowadzenia plebiscytu: „Stanisławy”, które w tym roku szkolnym przebiegły pod hasłem kategorii kwiatowych. A oto wyłonieni w głosowaniu szkolnym zwycięzcy:

Dalia – symbol wytrwałości i odwagi – Pani Wioletta Ziemnicka

Gerbera – symbol podziwu i szacunku – Pan Jarosław Jarząbek

Goździk – symbol sukcesu i siły – Pan Piotr Cichawa

Hortensja – symbol wdzięku i optymizmu – Pani Marta Jaworska

Lilia – symbol skromności i pasji – Pan Zygmunt Niklewski

Słonecznik – symbol ciepła i radości – Pani Jolanta Babik

Storczyk – symbol mądrości i piękna – Pani Ewa Leksińska

Tulipan – symbol zrozumienia i wdzięczności – Pan Artur Ośka

Z poetyckim, radosnym akcentem uczniowie klas maturalnych, pod kierunkiem pani Katarzyny Marchewki i pani Joanny Kacprzak, przygotowali program artystyczny związany z życiem szkoły, a przede wszystkim codzienną pracą nauczycieli. Przepełnieni pięknem ojczystego słowa:  Marysia i Michał oczarowali zgromadzonych gości recytacją wybranych utworów poetyckich. Niezawodni konferansjerzy: Justyna i Michał, w nawiązaniu do pory roku oraz uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych połączonej ze Świętem Edukacji Narodowej, złożyli nauczycielom życzenia płynące prosto z ich młodzieńczych, szlachetnych serc.

Przygotowany program artystyczny został wzbogacony występami wokalnymi Gabrysi, Malwiny, Justyny, które zaśpiewały piosenki Anny Jantar: „Za każdy uśmiech” oraz „Radość najpiękniejszych lat” przy akompaniamencie saksofonu, dwóch akordeonów, a także gitary.  To właśnie w zaprezentowanych utworach muzycznych nie mogło zabraknąć występu zespołu na czele z Mateuszem i Jakubem oraz absolwentem naszej szkoły Kubą, którzy piękną grą na instrumentach muzycznych oczarowali serca słuchaczy.

Pełna poczucia humoru okazała się również część kabaretowa przedstawienia, w której Weronika, Filip i Hubert, wcielając się w role nauczycieli, pokazali codzienną rzeczywistość szkolną. Gra sceniczna uczniów: Artura, Zuzi, Malwiny i Jakuba również wpłynęła na radosne przesłanie przygotowanej części artystycznej.

Dopełnieniem przedstawienia był występ szkolnego zespołu Misz Masz, który pod kierunkiem Pani Małgorzaty Nowak, przygotował prawdziwe wojaże na parkiecie. Na scenę tanecznym krokiem podążyli również zaproszeni goście: Pan Sylwester Korgul oraz Dyrekcja szkoły, którzy z uśmiechami na twarzy dołączyli do artystów na scenie. Nad profesjonalną oprawą techniczną programu czuwał niezastąpiony Michał.

Dopełnieniem wydarzenia były kwiaty – czerwone róże przygotowane przez uczniów i wychowawców klas maturalnych dla każdego pracownika szkoły.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Jolanta Babik, podziękowała młodzieży i nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie akademii.

Wszystkie odsłony: 7822019