Zawody w Ogrodzienicach

24 czerwca 2014

W dniu 12 czerwca 2014r. klasy I i II Technikum Logistycznego o specjalności wojskowej gościły w siedzibie 1. Grójeckiego Ośrodku Radioelektronicznego. Przedmiotem wizyty grupy naszych uczniów stał się tym razem sprawdzian umiejętności i wiedzy nabytych w czasie wcześniejszych wyjazdów do Ogrodzienic, jak również  pozyskanych na lekcjach bezpieczeństwa narodowego.

Sprawdzian przybrał formę  zawodów.  Uczniowie klas  wojskowych mieli okazję sprawdzić się w wielu dziedzinach należących do specyfiki tej specjalności. Przygotowany przez żołnierzy Ośrodka  tor przeszkód   obejmował min.: pokonanie terenu skażonego w indywidualnej odzieży ochronnej,  udzielanie pierwszej pomocy, rozkładanie i składanie broni, zawody strzeleckie z broni długiej i krótkiej z użyciem trenażera BTL/„Cyklop” oraz rzut granatem treningowym do celu.

Zawody obejmowały również pokonanie standardowego, sportowego  toru przeszkód. Poszczególne konkurencje rozegrano odrębnie dla dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt najlepsze wyniki uzyskały Martyna Stadnicka z klasy ITLw (I miejsce) oraz Sylwia Zielińska i Anna Kacprzyk z klasy II TLp (odpowiednio-  II i III miejsce). W kategorii chłopców zwyciężył Marcin Neska z klasy II TLp, a kolejne lokaty zajęli Dominik Pulkowski (klasa I TLp) oraz Krystian Zarzycki (klasa II TLp). Na zakończenie wizyty w Ogrodzienicach nagrody zwycięzcom wręczyli przedstawiciele dowództwa 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego z ppłk Mariuszem Gułajem na czele.

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Wizyty w tym miesiącu: 1905

Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.