Maturzyści ZSP na Jasnej Górze

19 października 2023

Wieloletnią tradycją stały się wyjazdy pielgrzymkowe maturzystów do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Również tegoroczni abiturienci  ZSP, uczniowie  klas: V TLHp, V TI oraz V TŻE pod opieką księdza Jacka Wierzbickiego, katechety Artura Mazura i wychowawczyń: pani Joanny Kacprzak, pani Agnieszki Podsiadło i pani Marleny Stolarczyk w dniu 11 października już o godzinie 6.30 rano dzielnie wyruszyli w drogę do Sanktuarium. Mottem przewodnim tegorocznej pielgrzymki było hasło „Razem z Maryją uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Wraz z nami w wyjątkowym wydarzeniu wzięło udział blisko 2 tysiące maturzystów z diecezji radomskiej. Wszyscy uczestniczyliśmy w konferencji oraz we Mszy świętej sprawowanej przez Biskupa Radomskiego Marka Solarczyka, który do młodzieży powiedział: „Stajemy tutaj my(…) razem z wami (…) zawierzając was, wasze życie i plany, nadzieje i marzenia i to wszystko co was raduje, i co was może niepokoi przez wstawiennictwo Maryi”.

Koniec pielgrzymki został zwieńczony nabożeństwem Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.

Radosna atmosfera pielgrzymkowa przeniosła się w drodze powrotnej do  autobusu, który rozbrzmiewał głównie sacro songami przy wtórze solistek i solistów, wychowawczyń i nawet pana kierowcy. W radosnym śpiewie prym wiódł pan Artur Mazur, a uczniowie  dzielnie mu wtórowali.

I tak się trudno było rozstać, jak mówi piosenka, o czym przekonał się każdy pątnik słysząc przy wysiadaniu chóralne: „żegnamy Cię, Alleluja”.

Niech ten dżingiel przypomni Ci, że ktoś na Ciebie czeka…