Wystawa Psów Ras Myśliwskich

24 października 2023

W dniach 14 – 15 października 2023 r. na placu Targowiska Miejskiego w Białobrzegach odbyły się dwie Wystawy Psów Ras Myśliwskich zorganizowane przez Związek Kynologiczny w Polsce – Odział w Radomiu.

Podczas tego wydarzenia nie mogło nas zabraknąć – 25 uczniów naszej szkoły miało ważne zadania do zrealizowania. Część z nich pełniło funkcję sekretarza ringowego – ich zadaniem było wypełnianie karty oceny psa, wpisywanie lokaty, uzasadnienia oceny oraz ewentualnie uzyskanych przez psa tytułów podyktowanych przez sędziego. Było to nie lada wyzwanie, gdyż język kynologiczny nie należał do najłatwiejszych. Druga grupa uczniów pełniła również bardzo odpowiedzialną rolę gospodarza ringowego. Do ich zadań należało zapraszanie na ring wystawców zgodnie z harmonogramem, sprawdzanie, czy wystawca ma przyczepiony numer zgodny z wprowadzonym psem i dbałość o porządek podczas wystawy.

Nasi Uczniowie stanęli na wysokości zadania i wzorowo wypełnili swoje role. Dodatkowo udział w tego typu wydarzeniach pozwolił im zdobyć nowe umiejętności i doświadczenie, a także był okazją poznania pięknych psów rasowych oraz bezpośredniego obcowania z nimi.

Szkołę podczas wystaw reprezentowali następujący uczniowie:

Paulina Karaluch 5TLHp, Natalia Majewska 5TLHp, Anna Klik 5TŻEp, Sylwia Senator 5TŻEp, Julia Szymaniak 5TŻEp, Daniel Gutowski 4TLp, Sebastian Chmielewski 4TLp, Kacper Soborski 4TI, Jan Rąbkowski 4TI, Dominika Tamioła 4THR, Agnieszka Gutkiewicz 4TŻ, Ewa Gąsiorowska 3TLwp, Wiktor Cichowlas 2 THR, Piotr Krzemiński 2 THR, Natalia Ulaska 2THR, Martyna Walasik 2THR, Aleksandra Jeżak 2THR, Amelia Rzepecka 2TLp, Kacper Sambor 2TLp, Kinga Fołtyn 2TLp, Nina Kopeć 2TLp, Szymon Słonecki 2TLp, Filip Kołodziejczak 2TLw, Martyna Szymańska 2TLw, Weronika Czapla 2TLw.

Odsłony dziś: 20956