Świąteczne warsztaty w przedszkolu

14 grudnia 2023

W 12 grudnia w Publicznym Przedszkolu nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach uczennice klasy trzeciej technikum żywienia i usług gastronomicznych wraz z Panem Karolem Waszkiewiczem – nauczycielem przedmiotów zawodowych przeprowadzili dla najmłodszych warsztaty świąteczne, których tematem były drożdżowe  gwiazdy bożonarodzeniowe.

To już przedświąteczna tradycja, że spotykamy się z przedszkolakami, by podzielić się z nimi wiedzą i umiejętności, zainspirować do wspólnego gotowania, pieczenia w domowym zaciszu. Cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy spędzić wspólnie czas, porozmawiać o tradycjach świątecznych i związanych z nimi przygotowaniach. Dzieci bardzo dobrze radziły sobie na każdym z etapów zadania:

– wałkowaniu ciasta drożdżowego,

– smarowaniu okrągłych placków marmoladą,

– składaniu trzech warstw,

– cięciu części oraz układaniu ich w piękne promienie gwiazd,

– nakładaniu pędzelkiem białka jaj na całej powierzchni uformowanych półproduktów.

Po kilkunastu minutach z kuchni rozchodził się piękny aromat pieczonego ciasta. Taka forma świątecznych wypieków ma przypominać zjawisko na niebie, które według biblijnej Ewangelii Świętego Mateusza doprowadziło Mędrców ze Wschodu do miejsca narodzin Jezusa Chrystusa w Betlejem.

Dziękujemy Przedszkolu za zaproszenie i kolejne cenne doświadczenia w przekazywaniu naszych kulinarnych umiejętności najmłodszym, którzy na pewno będą długo wspominać nasze przedświąteczne spotkanie.

Wizyty w tym miesiącu: 19266