Nasi wolontariusze na trasie II Półmaratonu Radomskiego Czerwca’ 76

27 czerwca 2014

12 uczniów z klas technikum logistycznego III TLpa i III TLpb w ramach wolontariatu wspomagało organizację II Półmaratonu  Radomskiego Czerwca ’76. Dru­ga już edycja Ra­dom­skiego Pół­ma­ra­tonu  to in­te­re­su­jąca im­preza sportowa dla zawodowców  i amatorów biegów długodystansowych. To bieg „z hi­storią w tle”, który  ma upa­miętnić wy­da­rzenia Ra­dom­skiego Czerwca ’76 – ro­bot­ni­czego zrywu i walki o wol­ność Polski.

W tym roku uczestniczyło prawie 1000 osób. Trasa biegu wiodła głównymi arteriami miasta.

Zawodnicy, którzy przebiegli dystans 21,097,5 km, kończyli bieg na no­wo­cze­snym sta­dionie lekkoatletycznym przy ul. Narutowicza. Każdy uczestnik biegu otrzymywał pamiątkowy medal.

Zorganizowanie takiej imprezy sportowej to wielkie wyzwanie. Uczniowie z naszej szkoły pod opieką nauczycieli: Pana Piotra Bańkowskiego i Pani Joanny Kacprzak zaangażowani byli w czuwanie nad logistyką całego wydarzenia. Pilnowali porządku na ulicach, po których biegli zawodnicy, pracowali na punktach żywieniowych podając wodę i napoje izotoniczne uczestnikom biegu.

Warto także wspomnieć, że jednym z zawodników, którzy zmagali się z dystansem półmaratonu był Pan Karol Waszkiewicz, nauczyciel przedmiotów zawodowych z gastronomii w naszej szkole. Nasz reprezentant ukończył przewidziany przez organizatorów dystans w czasie 02:06:01 i zajął 783 miejsce w kategorii open.