Studniówka 2024

8 lutego 2024

,,To wspaniały wieczór i wyjątkowa uroczystość, szczególnie dla Was drodzy maturzyści, na te symboliczne sto dni przed maturą. Od wielu lat pokolenia młodzieży świętowały i świętują nadal to wydarzenie (…)” – tymi słowami dyrektor szkoły, Pani Jolanta Babik, rozpoczęła studniówkę ZSP w dniu 2 lutego 2024 roku, w sali bankietowej hotelu Rubin w Starym Kiełbowie.

Niepowtarzalna sceneria sali stworzyła atmosferę balu, który w części oficjalnej rozpoczęli przedstawiciele klas piątych: Justyna Czapska, Jakub Nowak i Michał Piwarski. Powitali oni zaproszonych gości: Starostę Powiatu Białobrzeskiego – Pana Sylwestra Korgula z małżonką, Wicestarostę Pana Bartłomieja Kowalczyka z osobą towarzyszącą, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Powiatu Białobrzeskiego – Panią Grażynę Wieteskę z mężem, komendanta Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej – płk Andrzeja Kozerę z żoną, przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Agnieszkę Fołtyn, wychowawców klas maturalnych i towarzyszące im osoby oraz nauczycieli, a także pracowników szkoły z osobami towarzyszącymi.

Zaproszeni goście zabrali kolejno głos, dziękując maturzystom za zaproszenie i kierując do Nich serdeczne słowa, w których życzyli znakomitej zabawy studniówkowej oraz sukcesów na egzaminie dojrzałości.

Przyszli maturzyści skierowali podziękowania do dyrekcji szkoły, wychowawczyń, nauczycieli, pracowników szkoły, dziękując za pięć wspólnych lat. Młodzież podziękowała również pani Małgorzacie Nowak – za przygotowanie do poloneza oraz pani Katarzynie Kot za przygotowanie części oficjalnej balu i opiekę merytoryczną. Szczególne podziękowania skierowane zostały do rodziców – za opiekę i organizację balu studniówkowego.

Tradycją naszej szkoły jest wyróżnienie szczególnych osobowości wśród maturzystów, którzy otrzymali Staśki 2024 w różnych kategoriach:

– ,,Bratnia Dusza” – Maria Błońska,

– ,,Anioł w koszarach” – Zuzanna Pietrzak,

– ,,Mistrzyni montażu i kamuflażu” – Weronika Manikowska,

– ,,Atena ze Staszica” – Justyna Czapska,

– ,,Człowiek orkiestra” – Michał Piwarski,

– ,,Poszukiwacz naukowych prawd” – Bartłomiej Furmaniak,

– ,,Król nieodkrytych dróg” – Przemysław Bojanowicz,

– ,,Gwiazda wielkich scen” – Jakub Nowak,

– ,,Staszicowski Modest Amaro” – Konrad Batur,

– ,,Dżentelmen z ZSP” – Michał Wiatrak,

– ,,Mundurowy Dowódca” – Maciej Miszczak.

Wielką niespodzianką studniówki była piosenka w pięknym wykonaniu Michała Wiatraka – ,,Ostatni raz z moją klasą”, po której wielu maturzystom zakręciła się łza
w oku.  Punktem kulminacyjnym balu był polonez w wykonaniu maturzystów.

”Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli,

którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli.”

J. Kochanowski