Konkurs Wiedzy o Regionie – rozstrzygnięty

27 lutego 2024

,,Małe ojczyzny uczą żyć w ojczyznach wielkich…” Janusz  Pasierb

Mała Ojczyzna jest naszym miejscem na ziemi. To tu dorastamy, nabywamy doświadczeń życiowych, uczymy się, pracujemy, przeżywamy całą gamę emocji i wzruszeń. To do niej wracamy z dalekich wojaży, tu utrwalamy na  fotografiach ślady wciąż żywej historii i tu… oddychamy zapachem zmieniających się pór roku. Region białobrzeski  jest niezwykle urokliwym krajobrazowo terytorium, ale nie tylko… O atrakcyjności naszej Małej Ojczyzny decydują, poza jej niekwestionowanymi walorami pejzażowymi, także miejsca, które mogłyby stanowić żywe lekcje historii sztuki i być inspiracją wykładów o naszych dziejach…

Co roku, u schyłku zimy organizujemy w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Regionie, który tym razem odbył się 20 lutego. Jak zawsze, nasi niezawodni uczniowie odpowiedzieli na zaproszenie przybywając o godzinie 11:15 do sali 61, by zmierzyć się z pytaniami testowymi. W ciszy i skupieniu zastanawiali się np. …ile róż znajduje się w herbie gminy Stara Błotnica, czy przy jakiej ulicy znajduje się Stadion Miejski im. Zygmunta Siedleckiego w Białobrzegach.

W wyniku rywalizacji wyłoniła się grupa laureatów, którzy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Białobrzeskie Towarzystwo Kulturalne.

Laureatki Konkursu Wiedzy o Regionie:

Maria Błońska   – kl. 5TŻE

Julia Szymaniak – kl. 5TŻE

Sylwia  Senator –  kl. 5TŻE

Ponadto wyróżnienie otrzymały:

Katarzyna Drużdżel  – kl. 4TŻ

Aleksandra Trzaska  –  kl. 4TLp

Martyna Głuchowska – kl. 2TLp

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom! Zapraszamy także do delektowania się  pięknem oraz poznawania wciąż na nowo, naszego wspaniałego regionu.

I oczywiście – do zobaczenia za rok… a może tak… na wędrówkach po okolicy!?

Wizyty w tym miesiącu: 19515