Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” i Ślubowanie klas pierwszych mundurowych

4 marca 2024

Kochajcie  ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem.

Witold Pilecki

1 marca 2024 roku świętowaliśmy w naszej szkole wyjątkową uroczystość związaną z upamiętnieniem Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz złożeniem ślubowania na sztandar szkoły przez kadetów klas pierwszych mundurowych o profilach: policyjny i wojskowy. W tym szczególnym dniu towarzyszyli nam goście: Pan Sylwester Korgul – Starosta Powiatu Białobrzeskiego, Pan Adam Bolek- Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi,  płk Andrzej Kozera – Komendant Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej w Ogrodzienicach, mł. insp. Paweł Ozga – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach, bryg. Grzegorz Gozdek Komendant Powiatowy PSP w Białobrzegach, por. Tadeusz Snopczyński- przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Radomiu, Pan Stanisław Kośla – Prezes Rejonowego PCK w Białobrzegach oraz Pani Agnieszka Fołtyn – przewodnicząca Rady Rodziców.

Uroczystość rozpoczęła się w sali gimnastycznej od wprowadzenia sztandaru w asyście kompanii honorowej i odśpiewania hymnu państwowego przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry ze Starej Błotnicy. Pani Dyrektor Jolanta Babik w słowach skierowanych do wszystkich obecnych podkreśliła, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa budowanie indywidualnego systemu wartości opartego na najwyższych wartościach. Pogratulowała rodzicom, że ich dzieci podjęły tak odpowiedzialną decyzji o wyborze klasy mundurowej, jak również życzyła realizacji planów uczniom. Kadeci klas mundurowych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i otrzymali certyfikaty potwierdzające realizację innowacji edukacyjnej. Po przemówieniach okolicznościowych uczniowie klas starszych, pod kierunkiem Pani Katarzyny Kot, zaprezentowali program słowno – muzyczny upamiętniający Żołnierzy Wyklętych.

Niesamowitych wrażeń wszystkim obecnym dostarczyła Młodzieżowa Orkiestra, która pod kierunkiem Pana Marka Bąbolewskiego dała koncert utworów patriotycznych wprawiając słuchaczy w ogromny zachwyt.

Na zakończenie tego wspaniałego wydarzenia Pani Dyrektor Jolanta Babik podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości, a obecnym za udział w tak podniosłych chwilach i zaprosiła na wojskową grochówkę przygotowaną przez  klasy gastronomiczne. Na dziedzińcu młodzież naszej szkoły wykonała wiązankę utworów patriotycznych, umilając tym samym degustację grochówki.