NOWY PROJEKT DLA UCZNIÓW I UCZENNIC NASZEJ SZKOŁY

15 sierpnia 2014

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Białobrzegach, realizuje projekt „SPECJALIZACJA ZAWODOWA – SUKCESEM NA RYNKU PRACY”, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Wartoś projektu wynosi 2 464 620,89 PLN.

CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Białobrzegach,
realizuje projekt
„SPECJALIZACJA ZAWODOWA – SUKCESEM NA RYNKU PRACY”,

w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,

Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach,

Działania 9.2.  Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego

O projekcie

W dniu 14 sierpnia 2014 r. reprezentujący Powiat Białobrzeski Starosta Andrzej Oziębło, Wicestarosta Adam Bolek oraz Skarbnik Bogdan Głowacki podpisali umowę z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie projektu „Specjalizacja zawodowa – sukcesem na rynku pracy”, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wartość projektu: 2 464 620, 89 PLN
Wartość dofinansowania: 2 094 927, 76 PLN

Beneficjent Projektu: Powiat Białobrzeski

Twórca i realizator projektu: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Białobrzegach

Cel projektu

Celem głównym projektu jest podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego w powiecie białobrzeskim służące podniesieniu poziomu wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie kwalifikacji zawodowej. Działania te będą realizowane poprzez zapewnienie dodatkowych zajęć dydaktyczno – wychowawczych ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych i specjalistycznych, zapewnienie doradztwa i opieki psychologiczno – pedagogicznej, stworzenie modyfikacji programów nauczania i wyposażenia warsztatów szkolnych, zapewnienie poradnictwa w zakresie kariery edukacyjnej i zawodowej oraz współpracę szkoły z pracodawcami w celu przeprowadzenie praktyk i staży.

Czas realizacji

01.08.2014 – 31.08.2015

Grupy docelowe

Grupę docelową stanowią uczennice i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Białobrzegach w ramach Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej, łącznie 250 osób z grupy uczniów/uczennic.

Planowane działania

-Dodatkowe zajęcia specjalistyczne umożliwiające zdobycie unikalnych kwalifikacji : nurkowanie, jazda konna, taniec, żeglarstwo, ratownictwo wodne, nauka pływania – zajęcia wyjazdowe.

-Dodatkowe zajęcia dla uczniów zdolnych z matematyki i języków obcych na poziomie rozszerzonym.

-Dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze służące wyrównaniu dysproporcji edukacyjnych z matematyki.

-Wyposażenie warsztatów szkolnych technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum hotelarstwa, technikum logistycznego.

-Zakup komputerów, oprogramowania, sprzętu i podręczników niezbędnych do prowadzenia zajęć specjalistycznych.

-Zakup mundurków dla klas pierwszych gastronomicznych i hotelarskich oraz mundurów dla klas pierwszych logistycznych.

-Obozy specjalistyczne dla klas logistycznych, zajęcia samoobrony, kurs prawa jazdy kategorii B.

-Dodatkowe zajęcia specjalistyczne z gastronomii, hotelarstwa, informatyki, logistyki, zajęcia sportowe (wspinaczka, kolarstwo, fitness, lekka atletyka).

-Dodatkowe zajęcia specjalistyczne:  kurs wizażu, warsztaty psychologii i komunikacji, szkolenie Kuchnie Świata, kurs profesjonalnego baristy, warsztaty rozwoju kariery – szkolenia wyjazdowe.

-Współpraca z pracodawcami w celu organizacji praktyk zawodowych oraz staży.

-Doradztwo i opieka pedagogiczno – psychologiczna w celu rozwijania elementów pracy zespołowej i integracji grupowej, zwiększenie otwartości i przełamanie ograniczeń środowiskowych.

-Zapewnienie   zakwaterowania, wyżywienia i transportu podczas wszystkich szkoleń, kursów, wycieczek i obozów wyjazdowych.

-Promocja projektu, poprzez reklamę w mediach, na stronach www projektu,  organizację Dni Otwartych w szkole.