Konkurs Recytatorski

27 marca 2024

25 marca 2024 roku w ramach wiosennych fascynacji literackich odbył się Konkurs Recytatorski, który w naszej szkole ma już ponad trzydziestoletnią tradycję. W wyjątkowej atmosferze, pełnej magii i piękna ojczystego słowa, wysłuchano interpretacji wielu różnorodnych utworów poetyckich  oraz fragmentów prozy. Do konkursu przystąpiło 14 uczestników.

Poetyckie spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Jolanta Babik, życząc recytatorom owocnych prezentacji na szkolnej scenie. Następnie Pani Monika Śliwa piękną i niepowtarzalną grą na pianinie wprowadziła uczestników w wyjątkową aurę.

Kultura języka, radość płynąca ze szlachetnych, młodzieńczych serc recytatorów na długo pozostanie w pamięci zgromadzonych.

W drugiej części konkursu niespodzianką dla zgromadzonych była niezwykła prezentacja utworów z kręgu poezji śpiewanej, przygotowana przez uczniów naszej szkoły przy akompaniamencie gitary w wykonaniu Gabrieli Federowicz  z klasy 4THR i akordeonu Jakuba Kisielewskiego z klasy 2TLp.

Na wysokości zadania stanęły również niezawodne konferansjerki: Dominika Radecka i Zuzanna Kowalczyk z kl. 4TŻ.

Oczarowane literackim językiem, rozmarzone nad pięknem wysłuchanych utworów jury w składzie: Pani Monika Śliwa i Katarzyna Marchewka nie miały łatwego zadania, gdyż poziom wystąpień tegorocznych recytatorów był wyjątkowo wysoki. Po wielu przemyśleniach i obradach wyłoniono zwycięskie grono:

Laureatami  szkolnego Konkursu Recytatorskiego  zostali:

I miejsce  ex  aequo:

Sebastian Skrzypek z klasy 1THR i Kacper Pośnik z klasy 2TI

II miejsce : Weronika  Mikowska  z  klasy  1TLp

III miejsce: Klaudia  Pankowska  z  klasy  3TŻ

Za  szczególny  wyraz  artystyczny  i  kulturę  języka

wyróżnienie otrzymały:

Krystyna Biało i Aleksandra Kucharczyk z klasy 4THR

Zwycięzcami  poezji  śpiewanej  zostali :

Paulina Bronkowska z klasy 4TŻ

Damian Górka z klasy 4TLW

Tereza Krochak z klasy 4THR

Cieszy nas fakt, że piękno poezji i literatury polskiej nadal pełni ważną rolę w życiu uczniów naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy!!! 🙂

Monika Śliwa i Katarzyna Marchewka