Koncert profilaktyczny „Ku wolności”

11 kwietnia 2024

W dniu 5 kwietnia br. uczniowie pierwszych i drugich klas technikum i branżowej szkoły wzięli udział w koncercie profilaktycznym pod hasłem „Ku wolności”. Było to już drugie spotkanie z grupą Wyrwani z Niewoli na terenie naszej szkoły, którą mieliśmy przyjemność pierwszy raz gościć pod koniec 2019 r.

Podczas spotkania z młodzieżą Piotr Zalewski i Jacek Zajkowski przedstawili swój autorski program, który z przyjemnością wysłuchaliśmy. Zostały poruszone bardzo ważne, a zarazem trudne tematy tj.: brak akceptacji samego siebie, brak akceptacji rówieśniczej, hejt w sieci, lęk przed odrzuceniem, brak zrozumienia i wsparcia ze strony najbliższych, poszukiwanie pocieszenia w ryzykownych zachowaniach i eksperymentowanie z substancjami psychoaktywnymi.

Autentyczne historie zaczerpnięte z życia naszych Gości, opowieści o zmaganiu się z własnymi słabościami i szukaniem właściwej drogi przeplatane były utworami w stylu hip-hop. Koncert oraz żywe świadectwo Jacka i Piotra oparte było na mocnych ponadczasowych wartościach tj. dobro, miłość, uczciwość, piękno, sprawiedliwość, równość, wierność
i szacunek.

Po spotkaniu uczniowie mieli możliwość podzielić się wrażeniami oraz wymienić się przemyśleniami podczas indywidualnych rozmów z artystami.

Dziękujemy za fantastyczną atmosferę, pozytywną energię oraz serdeczność. Słowa, które usłyszeliśmy skłaniają nas do refleksji nad sobą i swoim życiem oraz są dla nas wskazówką
w podejmowaniu decyzji oraz dokonywaniu życiowych wyborów.