Centrum Kongresowe Kielce. “Policja – pracodawca z wyboru”.

26 kwietnia 2024

Uczniowie klas policyjnych z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w III Międzynarodowych Targach “POLSECURE”, które odbyły się w Kielcach w dniu 25 kwietnia. Wydarzenie to było wyjątkową okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu pracy w służbach policyjnych poprzez indywidualne rozmowy z policjantami, przedstawicielami producentów broni i wyposażenia indywidualnego funkcjonariuszy oraz udziału w panelu „Policja – pracodawca z wyboru”. W godzinach od 10:00 do 11:30 uczniowie uczestniczyli w konferencji, która skupiała się na prezentacji różnorodnych aspektów pracy w policji oraz perspektywach rozwoju zawodowego i finansowego w tej dziedzinie. W trakcie panelu omawiano m.in. wymagania rekrutacyjne, możliwości rozwoju kariery, specyfikę różnych stanowisk oraz codzienne wyzwania, z jakimi spotykają się funkcjonariusze.

Dodatkowo, uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wystawami specjalistycznego sprzętu policyjnego, broni oraz pojazdów policyjnych. To stanowiło cenne uzupełnienie konferencji, pozwalając młodzieży na bezpośrednie zapoznanie się z narzędziami i technologiami wykorzystywanymi przez służby policyjne w codziennej pracy. Kolejną atrakcją przygotowaną przez organizatora, był konkurs sprawnościowy – policyjny tor przeszkód. Nasz zawodnik, Kacper Sambor z klasy II TLp, uzyskał bardzo dobry wynik zajmując 5 miejsce z czasem 1 minuta 4 sekundy. Po intensywnych zajęciach, na koniec przyszła pora na gorącą, pyszną grochówkę.