Każda chwila jest nowym początkiem… Pożegnanie uczniów klas V

29 kwietnia 2024

W dniu 26 kwietnia 2024r. w pięknej, wiosennej scenerii odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły uczniom klas maturalnych. Uczestniczyli w niej abiturienci, dyrekcja i nauczyciele naszej szkoły, a także zaproszeni goście: Starosta Powiatu Białobrzeskiego – Pan Sylwester Korgul, Wicestarosta Białobrzeski –  Pan Bartłomiej Kowalczyk, Naczelnik Wydziału Kryminalnego nadkomisarz Mateusz Podlewski z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach oraz Prezes Oddziału PCK w Białobrzegach – Pan Stanisław Kośla.

Uroczystość otworzyła pani dyrektor Jolanta Babik. W słowach skierowanych do młodzieży zauważyła, że czasu nie da się zatrzymać, ale warto wracać do chwil, które pozostają w naszej pamięci na zawsze. Na dalszy, dorosły etap życia życzyła maturzystom empatii, otwartości na nowe doświadczenia, energii i zapału oraz wiary we własne siły. Pani Dyrektor wręczyła statuetkę najlepszemu absolwentowi Technikum im. Stanisława Staszica w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach w roku szkolnym 2023/2024 – Bartłomiejowi Furmaniakowi z klasy V TI. Do gratulacji dołączyli się panowie: Starosta i Wicestarosta, którzy również wręczyli mu statuetkę dla najlepszego absolwenta technikum, a rodzicom Bartłomieja – list gratulacyjny.

Pani Dyrektor wręczyła najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem, a także – bardzo liczne – nagrody za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły oraz różne formy aktywności w środowisku lokalnym.

Następnie głos zabrali uczniowie. Przedstawiciele klas młodszych złożyli starszym kolegom gratulacje związane z ukończeniem szkoły oraz życzenia, podkreślając, że każda chwila jest nowym początkiem.

Maturzyści wyrazili wszystkim pedagogom podziękowania nie tylko za zaangażowanie w przekazywanie wiedzy, ale także za poświęcony czas i życzliwość. Do zobaczenia!!!