Job shadowing w Rimini

12 maja 2024

W dniach 28.04.2024-5.05.2024r. miałyśmy niesamowitą okazję uczestniczyć w programie job shadowing w malowniczym Rimini w hotelu New Jolie. Podczas tego programu mogłyśmy obserwować pracę w jednym z lokalnych hoteli, co na pewno wzbogaciło nasze doświadczenie zawodowe. Przez kilka dni przyglądałyśmy się różnym aspektom funkcjonowania hotelu – począwszy od organizacji recepcji, poprzez pracę personelu sprzątającego, aż po działania związane z obsługą gastronomiczną. Obserwowałyśmy między innymi: przyjmowanie rezerwacji przez telefon, stronę internetową oraz booking.com, obsługę gościa podczas  meldowania, pobytu w hotelu i wymeldowania. Zapoznałyśmy się z zasadą powadzenia korespondencji, oraz obsługą sprzętu  biurowego wykorzystywanego na recepcji. Miałyśmy również okazję monitorować  przebieg prac porządkowych w pokojach. Wszystkie swoje obowiązki wykonywałyśmy pracując z międzynarodowym zespole komunikując się w języku angielskim, poszerzając w ten sposób zasób słownictwa angielskiego zawodowego. Pozwoliło nam to lepiej zrozumieć specyfikę pracy w branży hotelarskiej, co na pewno przełoży się na jeszcze lepszą jakość prowadzonych przez nas lekcji. Dzięki tej praktyce będziemy mogły wnieść realistyczne i aktualne przykłady z życia hotelu do swoich zajęć, co na pewno jeszcze bardziej zainteresuje naszych uczniów.

Po godzinach pracy miałyśmy także możliwość zwiedzenia urokliwego Rimini, pięknego San Marino oraz magicznej Florencji. To niezwykłe doświadczenie, bardzo nas zainspirowało i  przyczyniło się do wzbogacenia naszych umiejętności i wiedzy zawodowej.