Logo
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
The replica rolex Day-Date watches would have provided Jaime with a lot of information in a compact package, which would have matched with the majority of his wardrobe, and would have been a keen indicator of the kind of king that he would have surely liked to have been had he not met his demise last episode.

Lekcja w terenie. Poznajemy traseologię.

20 maja 2024

Zabezpieczanie wgłębionych śladów traseologicznych takich jak podeszwa obuwia, bieżnika opony czy nawet tropów zwierząt, to kluczowe elementy w pracy policyjnego technika kryminalistyki. Przybliżając praktyczną stronę badań kryminalistycznych, uczniowie z klasy 1 TLp uczestniczyli w zajęciach terenowych, ucząc się i zdobywając doswiadczenie w zabezpieczaniu śladów traseologicznych. Podział klasy na małe grupy,  umożliwił im bardziej osobiste podejście do nauki i zwiększył efektywność procesu szkolenia. Pierwszy krok to nauka sporządzania i przygotowania gipsowej masy odlewniczej. Kolejnym etapem było już wykonanie odlewów z rzeczywistych śladów, takich jak odciski butów czy bieżnik opony pojazdu. Podczas tworzenia odlewów, uczniowie musieli zachować skrupulatną precyzję i dokładność, aby odlewy były jak najbardziej wierną kopią oryginalnych śladów. Kiedy odlewy zostały wykonane, przyszedł czas na analizę traseologiczną. Uczniowie uczyli się, jak dokładnie badać odlewy, szukając charakterystycznych cech, które mogłyby pomóc w identyfikacji sprawcy. Ta część zajęć wymagała nie tylko wiedzy technicznej, ale także spostrzegawczości i umiejętności dedukcji. Zajęcia praktyczne były nie tylko okazją do nauki konkretnych umiejętności, ale także do rozwijania innych ważnych cech, takich jak współpraca zespołowa, zdolność do pracy pod presją czasu i umiejętność dokładnej obserwacji.

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Archiwum -miesiące
Statystyka odwiedzin
1082604
Wizyty dziś: 490
Wizyty wczoraj: 574
Wizyty w tym miesiącu: 8491
Wizyty w tym roku: 113812
Wszystkie wizyty: 1082604
Odsłony dziś: 11309
Wszystkie odsłony: 8539132
Użytkownicy on-line: 6

PARTNERZY SZKOŁY

https://zspbialobrzegi.edu.pl
KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content https://zspbialobrzegi.edu.pl