ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach

Spotkanie Staszicowskie

20 września 2013

20.09.2013r.  uczniowie naszej szkoły: Andżelika Kabot, Wiktoria Kacprzyk, Klaudia Majak, Małgorzata Majkusiak, Karolina Mazur, Dominika Trojanowska i Wiktor Nidera pod opieką pani Kingi Telbuch uczestniczyli  w 8 Spotkaniu Staszicowskim zorganizowanym przez Dyrektora Muzeum Stanisława Staszica  p. Józefa Olejniczaka w Pile.

Spotkanie to dostarczyło uczniom wielu cennych informacji na temat życia i  szerokiej działalności naszego Patrona. Wysłuchaliśmy referatów i wykładów  na temat min. wzajemnych relacji Stanisława Staszica ze Stanisławem Kostką Potockim, republikanami, udziału w pracach Rady Administracyjnej Królestwa Polskiego. Poznaliśmy działalność ,,Staszycówki“ w Ludwikowie koło Poznania. Młodzież zapoznała się także z zawiłą historią Pałacu Staszica – obecną  siedzibą instytutu PAN, Towarzystwa Naukowego Warszawskiego oraz innych instytucji związanych z działalnością na rzecz nauki.

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Statystyka odwiedzin
698553
Wizyty dziś: 179
Wizyty wczoraj: 368
Wizyty w tym miesiącu: 3409
Wizyty w tym roku: 70516
Wszystkie wizyty: 698553
Odsłony dziś: 933
Wszystkie odsłony: 3920350
Użytkownicy on-line: 6

PARTNERZY SZKOŁY

KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content