Logo
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
The replica rolex Day-Date watches would have provided Jaime with a lot of information in a compact package, which would have matched with the majority of his wardrobe, and would have been a keen indicator of the kind of king that he would have surely liked to have been had he not met his demise last episode.

Jakie „skarby” skrywa ziemia?

11 czerwca 2024

Mieliśmy ogromną przyjemność poznać kolejną osobę, kolejnego pasjonata historii regionalnej. Jest nim Pan Stanisław Kalciński, właściciel Prywatnego Muzeum Techniki Wojskowej i Historii Regionalnej.

Mieliśmy ogromną przyjemność poznać kolejną osobę, kolejnego pasjonata historii regionalnej. Jest nim Pan Stanisław Kalciński, właściciel Prywatnego Muzeum Techniki Wojskowej i Historii Regionalnej.

Zwiedziliśmy Muzeum, zobaczyliśmy „skarby” jakie zostały odnalezione przez detektorystów także na terenie naszego regionu.  „Skarby” te to przedmioty codziennego użytku sprzed wielu stuleci ale także wykopane przez poszukiwaczy elementy uzbrojenia z I i II Wojny Światowej. Unikatem były elementy polskich, przedwojennych tankietek TK-3 i czołgów  7TP. Tak, Wojsko Polskie w 1939 roku, przeciwstawiło dwóm agresorom, także rodzimą broń pancerną! 
Na zakończenie takiej części oficjalnej, konieczne stało się podsumowanie wycieczki i chwila relaksu. Najlepszy relaks przy sprzyjającej pogodzie to oczywiście posiłek z grilla.
Zaopatrzenie aprowizacyjne, przygotowanie i serwowanie dań uczniowie sami zorganizowali, nawet ku zaskoczeniu właścicieli muzeum (i moim też). W końcu to klasy logistyczne! A mistrzostwo Mateusza w grillowaniu nie miało sobie równych.

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Archiwum -miesiące
Statystyka odwiedzin
1062750
Wizyty dziś: 124
Wizyty wczoraj: 614
Wizyty w tym miesiącu: 7323
Wizyty w tym roku: 93958
Wszystkie wizyty: 1062750
Odsłony dziś: 1600
Wszystkie odsłony: 8098567
Użytkownicy on-line: 5

PARTNERZY SZKOŁY

https://zspbialobrzegi.edu.pl
KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content https://zspbialobrzegi.edu.pl