Rajd z okazji Dnia Chłopaka

7 października 2014

1 października 2014r. z okazji Dnia Chłopaka 40 uczniów wybrało się na rajd pieszy po okolicy, który zorganizowało Szkolne Koło Turystyczne pod opieką p. Wioletty Ziemnickiej. Trasa: Białobrzegi Sucha Szlachecka – Suski Młynek – Guzol – Banaszka – Białobrzegi.

———————————————————————————————————————————————————-
30-lecie Szkolnego Koła Turystycznego przy ZSP w Białobrzegach
———————————————————————————————————————————————————-

Podczas imprezy odbyły się integracyjne zabawy sprawnościowe oraz konkurs wiedzy – turystyczna krzyżówka  pt. „Jak miło z plecakiem wędrować”. Wyniki konkursu turystycznego:

I miejsce:  Karol Augustyniak i Patrycja Mazur

Mateusz Kamiński i Ewelina Totakowska

Pan Piotr (bez sekretarki)

II miejsce: Bartłomiej Maliszewski i Aleksandra Wodzińska

Paweł Cybulski i Paulina Sarniak

Damian Pawlak i Paulina Cichowlas

Mateusz Rek i Aneta Nagrodzka

Gratulacje!

Migawki:

• Leje – zaszyliśmy się na strzelnicy – może przestanie lać!
  • Jest okazja do poznania się – chłopcy wybrali sobie sekretarki i rozpoczął się konkurs  – krzyżówka
  • Wysiłek umysłowy się opłacał – chłopcy regenerują siły słodkim batonikiem. Ciekawe, czy podzielili się z sekretarką?
  • Przestało lać – idziemy, bo może znowu zacznie!!!
  • Zobaczyliśmy pałacyk w Suchej i zabytkowy spichlerz o konstrukcji zrębowo-sumikowej – cokolwiek by to nie znaczyło!
  •  Piotrek poleciał zobaczyć mamę – maminy synek?
  • Na Suskim Młynku zaczęły się pytania – Daleko jeszcze?
  • Pierzchniankę pokonywaliśmy wpław na różne sposoby: na bosaka, w butach lub na plecach kolegów…
  • Ci co mieli uraz do zimnej wody (lub dziurawe skarpetki), przeszli rzeczkę po kładeczce.
  • Za Pierzchnianką zaczęły się grzyby i pytania: „A będzie piątka?”
  • Pani Ela zrobi z nich pierogi, a Pani Wiola „chybasos”.
  • Na Guzolu zaczęły się konkursy sprawnościowe: bieg w workach i balonikowa wojna. Patryk taktycznie skrył się w krzakach, przeczekał najgorsze i zajął III miejsce.
  • Rozpaliliśmy ognisko i … pada.
  • W drodze powrotnej – lało, ale turysta jest przecież przygotowany na każdą pogodę!
  • Jak poznać początkującego turystę: ma białe buty i jasne ubranie, nie ma parasolki lub płaszcza przeciwdeszczowego, jest mu zimno, jest głodny, często pyta: „Daleko jeszcze?”, „O której wrócimy?”
  • Jak poznać turystę początkującego, lecz już zarażonego „bakcylem”? Pyta: „Kiedy następny rajd?”

„Świat stoi otworem” –  to hasło krzyżówki.