Wyjazd specjalistyczny – „Nurkowanie”

22 stycznia 2015

W dniach 12-19.12.2014 – 15-osobowa grupa uczniów uczestniczyła w kursie nurkowania PADI OWD, który odbył się w ramach projektu – „Specjalizacja zawodowa – sukcesem na rynku pracy”, współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu operacyjnego Kapitał Ludzki.

Ze względu na porę roku kurs odbywał się w Egipcie na rafach Morza Czerwonego. Miał strukturę Safari Nurkowego. Przez cały okres wyjazdu uczestnicy kursu mieszkali na jachcie motorowym Star Jet.

Trasa Safari przebiegała od Hurghady do Marsa Alam.  Po drodze odwiedziliśmy kilka ciekawych miejsc nurkowych, min.: BIG MAGAWISH, MARSA SHOONA, SATAYIT, DOLPHIN, SATAYA SOUTH, MALAHE, CLAUDIA, ABU GALAWA BIG, ABU GALAWA SMALL, GOTA MARSA ALAM.

Wszyscy uczestnicy ukończyli kurs podstawowy i otrzymali Certyfikaty NURKA PADI OWD. Serdecznie dziękujemy instruktorom z firmy Nautica Safari w osobach: Darka Spirytulskiego, Jerzego Piaseckiego i Tomka Smereczyńskiego za cierpliwość i wysiłek włożony w szkolenie świeżo upieczonych nurków.